Sarıgöl Ovası 3 Bin 500 Kişinin Ekmek Kapısı Oldu

Manisa Sarıgöl Ovası’nda, bağ bozumunun son günlerinde hız kazanan üzüm kesimlerinde, onlarca aile geçimini bu ovadan sağlıyor.Sarıgöl Ovası’nda üzümlerin kesim çalışmaları devam ederken, ova, mevsimlik işçinin ekmek kapısı oldu....

Sarıgöl Ovası 3 Bin 500 Kişinin Ekmek Kapısı Oldu
Manisa Sarıgöl Ovası’nda, bağ bozumunun son günlerinde hız kazanan üzüm kesimlerinde, onlarca aile geçimini bu ovadan sağlıyor.
Sarıgöl Ovası’nda üzümlerin kesim çalışmaları devam ederken, ova, mevsimlik işçinin ekmek kapısı oldu. Ovada, yaklaşık 3 bin 500 mevsimlik işçi çalışırken, günde yaklaşık 100 kamyon üzümün ise sevkıyatı yapılıyor. Manisa ve çevresinden çok sayıda işçinin ova da çalıştığını ifade eden Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, "Tarım işçilerimiz sabahın erken saatlerinde üzüm bağlarına girerek, bir yandan üzüm kesimlerini yaparlarken, kasalar kamyona taşınmakta ve yüklenmektedir. Sarıgöl’de, Temmuz ayında erkence üzüm kesimiyle başlayan üzüm işçiliği, Ağustos ayında Sultaniye üzümlerin yoğun kesimleri başlar. Bu üzüm hasadı Kasım sonuna kadar devam etmekte olup, binlerce ailenin geçim kaynağı haline geldi" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327