Sebahat Tuncel'den çarpıcı açıklama

HDP Eş Başkanı Sebahat Tuncel, Kobani olaylarını protesto esnasında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sebahat Tuncel'den çarpıcı açıklama

Halkların Demokratik Partisi (HDP) çağrısı ile toplanan çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları üyeleri, Kobani olaylarını protesto etti. Eylemde konuşma yapan HDP Eş Başkanı Sebahat Tuncel, "Kobani düşerse çözüm süreci sekteye uğrar" dedi.

Demokratik Toplum Kongresi çatısı altında, HDP çağrısı ile toplanan çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları üyeleri, Kobani olaylarını protesto etti. Aksaray meydanında toplanan kalabalık grup, Kobani halkına destek verip IŞİD terör örgütünü protesto etti. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı eylemde, Kobani için çeşitli pankart ve dövizler açıldı. Eylemde grup adına konuşma yapan HDP Eş Başkanı Sebahat Tuncel, çözüm sürecinin Abdullah Öcalan sayesinde geliştiğini söyledi. IŞİD’in katliamları karşısında Kürt halkının büyük bir direniş gösterdiğini söyleyen Tuncel, “Kobani düşerse çözüm süreci sekteye uğrar” dedi. Tuncel, Kobani için tek bir kişi kalana kadar mücadele etmeye de devam edeceklerini söyledi.


Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 18:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
metincee
metincee - 5 yıl Önce

kobaniye girmemiz icin sartlar bellidir hukumet acikladi sn erdogan da söyledi baris görusmesi biterse biter 30 yildir pkk var varsin bir 30 yil daha savasin turkiye ile karisliginida alir artik sevimsiz yuzunude sesinide duymak istemiyoruz bize zul geliyor seviyesiz aciklamalarini dinlemek.pööööööh

SIRADAKİ HABER

banner321

banner327