İnce de Kılıçdaroğlu da Bursa'da ancak ortak miting kararı iptal!

CHP
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile partinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin yapacağı ortak miting programları iptal edildi. Bugün Bursa'da olacak İnce ve Kılıçdaroğlu ayrı programlara katılacağı bilgisine sadece Haberin Adresi ulaştı.

Murat Şentürk / Haberin Adresi

10 büyükşehirde ortak miting kararı alan Kılıçdaroğlu ve İnce, bu sayıyı önce 8'e, sonra 4 mitinge düşürmüştü. Kılıçdaroğlu'nun İnce ile yaptığı görüşmenin ardından, ortak mitinglerin tarafsız cumhurbaşkanı adayı propagandasına zarar verme olasılığı gözetilerek iptal edildiği bildirildi. Seçim sonuna kadar Kılıçdaroğlu ve İnce ayrı ayrı propaganda yapmaya devam edecek. Hatırlanacağı gibi günler öncesinden Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce'nin Bursa'da ortak miting düzenleyeceği açıklanmıştı. Bu kararın ardından İnce ve Kılıçdaroğlu Bursa'da ayrı programlarda bulunacaklar ve biraraya gelmeyecekler. Ortak miting de böylece iptal edilmiş oldu. Atatürk Stadı'ndaki mitinge sadece Muharrem İnce çıkacak.

Kılıçdaroğlu, İnce ile ortak mitinglerin iptal edileceğinin sinyalini geçtiğimiz günlerde katıldığı NTV Televizyonunda vererek şunları söylemişti: "Doğrusunu isterseniz birlikte bir miting yapmak ne kadar doğrudur onu da düşünmek gerekiyor. Şunun için söylüyorum, şimdi Sayın İnce dedi ki ben CHP rozetini çıkarıyorum emanet olarak size veriyorum dedi. Ben de ona Türk bayrağı rozetini çıkardım yakasına taktım. Dolayısıyla o partilerden bağımsız olarak yani herkesin Cumhurbaşkanı olacağı için öyle bir çerçeve çizmesi lazım. Dolayısıyla bir siyasal partinin üyelerinin sadece oy verdiği bir Cumhurbaşkanı kimliğinden öte her siyasal partiden sağduyulu insanların yeniden değişimi ve dönüşümü sağlayacak bir lider olarak Muharrem Bey'e oy vermelerini istiyorum. Tabi önümüzdeki günlerde bunlar görüşülecek. Belki çok sık olmasa bile belki bir iki yerde olabilir. Ama benim şahsi düşüncem böyle. Daha bunu Muharrem Bey'le konuşmadım."

YORUMLAR