Muharrem İnce seçim vaadlerini Bursa'da açıkladı!

CHP
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Bilecik mitinginin ardından Bursa'da halka hitap etti. İnce, coşkulu kalabalığa Bursaspor atkısıyla seslendi.

Bilecik mitinginden sonra Bursa'ya gelen ve burada  halka seslenen Cumhurbakanı adayı Muharrem İnce, "Seçilir seçilmez OHAL'i kaldıracağız" dedi.

Cumhurbaşkanı adayı İnce'nin konuşmasından satır başları şöyle;

Seçilir seçilmez OHAL'İ kaldıracağız. Türkiye'de 81 milyon mahkemelere güvenecek.

Demirden betondan köprü yapmak kolay ben gönüllere köprü yapıyorum. Senin yaptığın köprüden neden 114 tlye geçiyoruz? Bayram günü Demirel'in yaptığı köprüden bedava geçeceğiz de senin yaptığın köprüden neden parayla geçeceğiz?

Şehitlerimizi bile böldü. 15 Temmuz şehitlerinin yakınları farklı sosyal haklara sahip, diğerleri başka haklara.

Cumhurbaşkanı olduğumda sağ-sol yok. Hepinizin Cumhurbaşkanı olacağım. Erdoğan bana gariban cumhurbaşkanı adayı diyor. Ben insanları Türk Kürt diye ayırmadım. Alevi Sünni diye ayırmadım. Kadın erkek diye ayırmadım. Benim gönlüm zengin. Onun için dünyanın en zenginiyim ben.

Çiftçiye mazot 3 lira dedim. Esnafın borçlarını yeniden yapılandıracağım dedim. Gençlere 500'er lira gençlik ve cumhuriyet bursu alacaksınız dedim. Her yıl 10 bin öğrenci yurt dışına gidecek dedim. Bunlar benim ve kadromun sözüdür

Emeklilikte yaşa takılanlar, 30 sene prim ödemişsin. Sen gereğini yapmışsın. Şimdi devlet gereğini yapacak.

Kamu ihale kanunu 180 kere değiştirdiniz. Niye? Bu ne demektir biliyor musunuz? Devlet 100 liraya yaptıracağı işi 200 liraya yaptırıyor.

Benim gücüm 29. 29 ne biliyor musunuz? Türkiye'nin yaş ortalaması. Avrupa'da yaş ortalaması 40. Bundan büyük güç olur mu? Bu ülkenin en büyük gücü gençler. Onları iyi eğiteceğiz. Kindar nesil değil, ileriyi gören nesil yetiştireceğiz. Dindar nesil yetiştirilmesine hiçbir itirazım yok. O ailenin kararı. Ama asla kindar nesil olmaz. Bu vatana ihanettir.

Erdoğan her zaman olduğu gibi bugün bana demiş ki çırağa devlet teslim edilir mi? Aldatılan adama devlet teslim edilmez. Seni Obama aldatmış, Putin aldatmış, Barzani aldatmış Apo aldatmış, Gülen aldatmış...

24 Haziran akşamı kimin gülüp kimin ağladığını göreceğiz.

YORUMLAR