Seçime 5 ay kala sürpriz anket sonucu

A&G Araştırma Başkanı Adil Gür 2015 seçimlerine 5 ay kala seçimlere dahil önemli açıklamalarda bulundu.

Seçime 5 ay kala sürpriz anket sonucu

A&G Araştırma Başkanı Adil Gür, genel seçimlere 5 ay kala siyasetin fotoğrafını AKŞAM için çekti. Yaptıkları son araştırmalar ışığında 2015 seçimlerinin analizini yapan Gür, "2011 genel seçim sonuçlarıyla bugünü kıyasladığımızda ciddi bir değişiklik göze çarpmıyor.

AK Parti ile muhalefet arasındaki makas oldukça açık" dedi. Başbakanlık görevini dört ay önce üstlenen Ahmet Davutoğlu'nun bu koltuğu doldurduğunu ve oylarda düşüş görünmediğini vurgulayan Gür, "Buna karşın Ak Parti seçmeni nezdinde hareketin lideri hâlâ Recep Tayyip Erdoğan" değerlendirmesini yaptı. Gür'ün tespitleri şöyle:

İŞTE SON ANKETTEKİ OY ORANLARI

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, seçmen davranışlarında, 2011'deki genel seçimlerde çıkan oy oranları ile bugün arasında ciddi bir değişiklik yok. AK Parti yüzde 50, CHP yüzde 26, MHP yüzde 15, HDP yüzde 9 bandında görünüyor. Diğer partilerin toplam oy oranı da yüzde 3-4 civarında çıkıyor.

Ancak seçimlere 5 ay olduğunu da unutmamak lazım. Sayın Ahmet Davutoğlu'nun, Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlık'taki koltuğunu doldurup dolduramayacağı çok tartışılmıştı. Araştırmalar gösteriyor ki, Davutoğlu ile AK Parti oylarında bir düşüş yok. Bu da, o koltuğu doldurduğu anlamına geliyor. 


Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2015, 11:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ben
Ben - 6 yıl Önce

tamam da hesap tutmuyor. diğer partilerin 3-4 puanını nereye koyacağız?

ALİ YÜCEL
ALİ YÜCEL - 6 yıl Önce

yalancinin mi̇lyonkere

hasan uygur
hasan uygur - 6 yıl Önce

seçim yaklaştı ya, ısmarlama anketler çarşaf çarşaf

misafir
misafir - 6 yıl Önce

chp' ye % 26 çok, bu chp baykal zamanını bile arayacaktır, muhtemelen baraja takılma ihtimalleri bile var.

orhan
orhan - 6 yıl Önce

hala ısmarlama diyen ileriiler!var.ya 12 yıldır sonuç hep böyle çıkmadı mı?inanmanız için daha ne yapalım.yenilmekten bıkmadınız gitti.

SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327