Şehit Aileleri Ve Gazilere Başkent Gezisi

Konya İl Jandarma Komutanlığı, şehit aileleri ve gaziler için Ankara gezisi tertip etti.Gezi çerçevesinde evlerinden jandarma araçlarıyla alınan şehit yakınları ve gaziler otobüslerle gittiği Ankara gezisi kapsamında, Jandarma Teşkilatı’nın...

Şehit Aileleri Ve Gazilere Başkent Gezisi
Konya İl Jandarma Komutanlığı, şehit aileleri ve gaziler için Ankara gezisi tertip etti.
Gezi çerçevesinde evlerinden jandarma araçlarıyla alınan şehit yakınları ve gaziler otobüslerle gittiği Ankara gezisi kapsamında, Jandarma Teşkilatı’nın Beytepe’de bulunan Jandarma Okullar Komutanlığı Yerleşkesi’ndeki Jandarma Şehitler Anıtını ziyaret etti. Kışlada bir müddet misafir edilen şehit yakınları ve gaziler daha sonra Anıtkabir ile Hacı Bayram Veli Camisini ziyaret etti. Gezinin tamamlanmasının ardından şehit yakınları ve gaziler Konya’ya dönüş yaparak alındıkları evlerine bırakıldı.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Beyşehir Temsilcisi Mehmet Gümüşkan, yaptığı açıklamada, geziyi değerlendirirken, Konya genelinden 100’e yakın gazi ve şehit ailesinin katıldığı geziye Beyşehir’den de 15 gazi ve şehit yakınının iştirak ettiğini söyledi. Gümüşkan, geziyi organize eden Konya İl Jandarma Komutanlığı’na teşekkür ederek, "Kendi imkanlarımızla yapamayacağımız bir geziyi gerçekleştirdik. Özellikle jandarma şehitler anıtı çok muhteşem yapılmış ve burada tüm jandarma şehitlerinin isimleri yazılı, hepimiz kendi şehitlerimizin ismini aradık buralarda. Çok duygusal anlar yaşadık. Bir kere daha gazi olmaktan gurur duydum. Devletimizin şehitlerimizi unutmaması, gazilerimize kucak açması bizleri gururlandırdı. Jandarma teşkilatına sonsuz minnettarız" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327