Şehit Astsubay'ın babası: Dağdakiler de bizim çocuklarımız...

Diyarbakır'daki çatışmada şehit olan askerin babası, "Dağdakilerde bizim çocuklarımız. Maalesef kandırılarak dağa çıkarılmışlar. Bu çile artık son bulsun." dedi.

Şehit Astsubay'ın babası: Dağdakiler de bizim çocuklarımız...
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Aydemir'in Erzurum'daki baba ocağına ateş düştü.

Taziyeleri kabul eden baba Tahsin Aydemir, "Dağdakilerde bizim çocuklarımız. Maalesef kandırılarak dağa çıkarılmışlar. Bu çilenin artık son bulmasını istiyoruz" diye konuştu.

"YIKILDIK"

Şehit astsubayın Erzurum Kazım Yurdalan Mahallesi'nde oturan babası Tahsin Aydemir, en son bir gün önce oğlu ile telefonla görüştüğünü belirterek, "Oralar nasıl diye sorduğumda 'Burada bir şey yok' demişti. Bugün şehit olduğu haberi ile yıkıldık" dedi.

"ONLARDA BİZİM ÇOCUKLARIMIZ..."

Evlerinin önünde kurulan taziye çadırında taziyeleri kabul eden baba Tahsin Aydemir, terör olaylarının bir an önce son bulmasını isteyerek, "Dağdakilerde bizim çocuklarımız. Maalesef kandırılarak dağa çıkarılmışlar. Buna sebep olanlardan çıksın. Bu çilenin artık son bulmasını istiyoruz" diye konuştu.

AİLE EVLENDİRMEK İSTİYORDU

Şehit Astsubay Metin Aydemir'in 25 yaşında ve bekar olduğu, ailesinin oğullarını evlendirmek için hazırlık yaptıkları öğrenildi. Şehit Astsubay Metin Aydemir'in cenazesinin bugün öğle namazına müteakip Narmanlı Cami'inde kılınacak cenaze namazının ardından Asri Mezarlık'ta toprağa verileceği belirtildi. 
Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2015, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327