Şehit Emniyet Müdür Yardımcısına Ankara’da Resmi Tören

Bingöl’de teröristler tarafından yapılan saldırıda şehit olan Bingöl Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin için memleketi Ankara’da Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılındı.Bingöl’de İl Emniyet Müdür Atalay Ürker, Emniyet Müdür...

Şehit Emniyet Müdür Yardımcısına Ankara’da Resmi Tören
Bingöl’de teröristler tarafından yapılan saldırıda şehit olan Bingöl Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin için memleketi Ankara’da Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılındı.
Bingöl’de İl Emniyet Müdür Atalay Ürker, Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu’na, ’Kobani’ gösterileri sırasında hasar gören iş yerlerini gezdikleri sırada, bir araçtan uzun namlulu silahlarla ateş açılmış, Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu şehit olmuştu.
Cenazesi uçak ile Ankara’ya getirilen şehit Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin için Kocatepe Camii’nde resmi tören düzenlendi. İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazına, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve üst düzey askeri yetkililer katıldı.
Cenaze namazı esnasında şehidin babası Ahmet Şahin, gözyaşlarına hakim olamazken, askeri okulda eğitim gören şehidin oğlu Ahmet Akif Şahin (22) dedesini teselli etti. Eşinin ardından gözyaşı döken Fatma Şahin ise cenaze namazı boyunca yakınları tarafından sakinleştirildi. Cenaze namazının ardından düzenlenen resmi törene katılan protokol üyeleri, cenaze aracını uğurladı. Şehit Atıf Şahin’in cenazesi önce evine, oradan da defnedilmek üzere Karşıyaka Mezarlığına götürülecek.
Ahmet ve Cemile Şahin’in çocukları olan şehit Atıf Şahin (47), Fatma Şahin ile evli ve Ahmet Akif (22), Sena (15) ve Yiğit Alp (5) adında 3 çocuğu var.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327