Şehit olacağı içine doğmuş

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucunda şehit olan Osman Er'in al bayrağı sarılı tabutu, Bilecik'in Osmaneli ilçesindeki baba ocağında helallik alınmasının ardından Ertuğrul Gazi Camii'ne getirildi.

Şehit olacağı içine doğmuş
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucunda şehit olan 5 asker, Van’da düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandılar. Bilecikli Şehit Er Osman Er’in (21) cenazesi hava yoluyla Bursa’nın Yenişehir ilçesinde bulunan havaalanına getirildi. Buradan kara yoluyla Osmaneli’ne götürülen Er’in cenazesi, Osmaneli İlçe Devlet Hastanesi morguna konuldu. Buradan baba evine getirilen Er’i baba İsmail, anne Hayriye ile 4 kardeşi, akrabaları, protokol üyeleri ve kalabalık karşıladı. Evin önünde ‘helallik’ alınan Şehit Osman Er’in cenazesi, son olarak cenaze namazının kılınacağı Ertuğrul Gazi Camii'ne getirildi. Binlerce kişinin camiye akın ettiği ilçede al bayrağa sarılı tabutu musalla taşına konan Osman Er’in akrabaları, Bilecik ile çevre illerdeki protokol üyeleri ve ilçe halkı yalnız bırakmadı. Şehit Osman Er'in cenazesi öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Osmaneli İlçe Şehitliği'ne defnedilecek.

Aktütün yolunda bölücü terör örgütü mensupları tarafından yola döşenen patlayıcının patlatılması sonucu şehit olan Osman Er’in operasyona gitmeden 18 saat önce sosyal medya hesabından askerde çekindiği bir fotoğrafı paylaşarak yakınlarına tehlikeli bölgeye gideceğini haber vermesi dikkat çekti. Şehit Er'în hesabından, “Yarın göreve gidiyorum. Bakalım ne olacak. Tehlikeli yere gideceğim” yazması üzerine yakınları ‘Sana bir şey olmaz’ diyerek teselli etse de Şehit Er'in son mesajının "İnşallah Allah'ın emri" şeklinde olduğu görüldü.

Öte yandan Bilecik Belediye Başkanlığı da cenazeye gidecek olanlar için Bilecik’ten Osmaneli’ye otobüsler kaldırdı. 
Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2016, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327