Şehit Teğmen Memleketine Uğurlandı

Van’ın Saray ilçesinde PKK tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen Teğmen Emre As’ın cenazesi memleketine uğurlandı.Saray ilçesinin İran sınırında devriye görevi yaparken PKK üyeleri tarafından düzenlenen saldırıda Teğmen...

Şehit Teğmen Memleketine Uğurlandı
Van’ın Saray ilçesinde PKK tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen Teğmen Emre As’ın cenazesi memleketine uğurlandı.
Saray ilçesinin İran sınırında devriye görevi yaparken PKK üyeleri tarafından düzenlenen saldırıda Teğmen Emre As şehit olurken, bir asker de yaralanmıştı.
Öğle saatlerinde Teğmen As’ın cenazesi Van Asker Hastanesi’nden ambulansla alınarak Jandarma Filo Komutanlığına getirildi. Van Vali yardımcıları Sabri Uzun ve Ramazan Kurtyemez, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu, İl Jandarma Komutanı İrfan Kızılaslan, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, İl Emniyet Müdürü Mustafa Karaaslan ile bazı kurum amirleri ve askeri erkan katıldı. Şehit As’ın öz geçmişinin okunmasının ardından İl Müftüsü Nimetullah Arvas tarafından dua okundu. Teğmen As’ın naaşı daha sonra hava yoluyla memleketi Tokat’ın Zile ilçesine gönderildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327