Şehitkamil Zabıtasından Sahte Çam Balı Operasyonu

Şehitkamil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, GATEM Sanayi Sitesi’nde Suriye uyruklu şahsa ait bir iş yerine düzenlediği baskınla, 18 kiloluk 400 adet teneke sahte çam balı ele geçirildi.Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü...

Şehitkamil Zabıtasından Sahte Çam Balı Operasyonu
Şehitkamil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, GATEM Sanayi Sitesi’nde Suriye uyruklu şahsa ait bir iş yerine düzenlediği baskınla, 18 kiloluk 400 adet teneke sahte çam balı ele geçirildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü ekipleri tarafından, sahte çam balından numuneler alınarak incelenmek üzere laboratuvara gönderildi.
İŞ YERİ HAKKINDA İSE CEZAİ İŞLEM UYGULANARAK KAPATILDI
GATEM Sanayi Sitesi’nde bulunan bir işyerinde sahte çam balı olduğu bilgisine ulaşan Şehitkamil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, polis ekipleriyle birlikte isimi öğrenilemeyen Suriye uyruklu bir şahısın çalıştırdığı iş yerine operasyon düzenledi. İşyerinde inceleme başlatan Zabıta ve polis ekipleri, ürün bandrolü bulunmayan 18 kiloluk 400 teneke sahte çam balı ele geçirdi. Genellikte kozmetik ürünlerinde kullanılan çam balının sahte olup olmadığının araştırılması için, olay yerine gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, el konulan sahte çam balından numuneler alarak, incelemek üzere laboratuvara gönderdi. Diğer taraftan el konulan sahte çam balı tenekeler halinde ekipler tarafından araçlara konulurken, iş yeri hakkında ise cezai işlem uygulanarak kapatıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327