Şeker Pancarının Festivali Üçüncü Yılında

Kayseri Şeker Fabrikası’nın kuruluşunun 60’ıncı yılı etkinlikleri kapsamında, şeker pancarının ve şeker pancarının üretim aşamalarında hizmeti geçen firmaların pancar çiftçisi ile yüz yüze görüşerek pancar tarımının geliştirilmesine...

Şeker Pancarının Festivali Üçüncü Yılında
Kayseri Şeker Fabrikası’nın kuruluşunun 60’ıncı yılı etkinlikleri kapsamında, şeker pancarının ve şeker pancarının üretim aşamalarında hizmeti geçen firmaların pancar çiftçisi ile yüz yüze görüşerek pancar tarımının geliştirilmesine katkı sağlamak, pancar çiftçisinin kaynaşması amacıyla Pancar Festivali düzenleniyor.
2012 yılında ilk olarak Yozgat Boğazlıyan İlçesinde, ikincisi 2013 yılında Sivas’ın Şarkışla İlçesinde yapılan Pancar Festivalinin Üçüncüsü ise 2014 yılında 19 Eylül Cuma günü Bünyan ve 20 Eylül 2014 Cumartesi günü Yeşilhisar İlçelerinde yapılacak. Pancar festivaline yurt içi ve yurt dışından katılacak olan çok sayıda firma temsilcisinin kurdukları stantlarda şeker pancarı tarımı ile ilgili ürünlerinin tanıtımı ve çiftçilerin bilgilendirilmesi hedefleniyor. 3. Pancar Festivali açılışı 19 Eylül Cuma günü Bünyan İlçesi Salı Pazarı alanında saat 14.00’de başlayıp, 16.00’da mahalli sanatçılar, 20.30 da Şanlıurfa sıra gecesi ekibi ve 21.30’da açık hava halk konserinde TRT Türk Halk Müziği sanatçısı Aysun Gültekin sahneye çıkacak.
20 Eylül Cumartesi günü ise Yeşilhisar İlçesinde Köşk Parkında saat 12.00’de başlayacak olan Pancar Festivali etkinliği kapsamında tarihi ve turistik mekanların gezisi 17.00’de mahalli sanatçılar 20.30’da Şanlıurfa sıra gecesi ekibi ve 21.30’da yapılacak olan açık hava halk konserinde TRT Türk Halk Müziği sanatçısı Aysun Gültekin’in sahne alacağı belirtildi.
Kayseri Şeker Fabrikası’nın organizasyonu, Bünyan ile Yeşilhisar Kaymakamlıkları ve Belediyelerinin öncülüğünde KWS Türk Tarım, agrobest gurup, Alfatohum, BETA Tarım, BASF The Chemical Company, Bayer Tarım, HEXAFERM Gübre, Kuzey Tohumculuk, Yosun Tarım, Ziraat Mühendisleri Odası, Halk Bankası, Şekerbank ve İş Bankası sponsorluğunda düzenlenen 3.Pancar Festivali’nin Kültürel yönüyle de bir Sosyal sorumluluk projesi olarak yöre kültürüne katkı sağlaması hedefleniyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327