“Senden cumhurbaşkanı olmaz“

Tahliyesinin ardından bugün ilk kez TBMM'de partisinin grup toplantısına katılan ve alkışlarla karşılanan MHP Milletvekili Engin Alan, Bahçeli'nin kendisi hakkındaki açıklamaları sırasında gözyaşlarını tutamadı.

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor. İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

Sorumsuz cinayetler siyasete çok zaman kaybettirmiştir. Dünyanın kendi etrafında döndüğünü düşünen küçük kafalar böyle devam ederek toplumsal kutuplaşmadan zevk duymuşlardır. Savaş mantığıyla çapsız siyaset ispirtocuları siyasetimizden çok şey götürmüştür.Her darbe toplumsal istikrarı zedelemiştir. Her ne sebeple yapılırsa yapılsın hiçbir askeri müdahale doğru değildir, tehlikelidir. Başbakan Erdoğan ve hükümeti millete korku enjekte etmiştir. Erdoğan içi boş demokrasi söylemleriyle yıllardır huzursuzluk kaynağı haline gelmiştir.

12 EYLÜL DAVASI
Algısı kapanan Kenan Evren’in hapse kapatılarak 12 Eylül hesabı sorulduğu düşünülmesi çok ucuzdur. 12 Eylül darbesini sorgulayacaksak sadece iki yaşlı darbeciyle güç gösteri yapılmaması gerekmektedir. 12 Eylül düzenini, hak kayıplarını nasıl yorumlayacağız? Evren ve Şahinkaya’yı cezalandırınca çekilen çileler sıfırlanacak mı?

MHP 12 Eylül’ün en ağır sonuçlarına maruz kalmıştır, ölümle sınanmıştır. Şimdi herkes Evren ve Şahinkaya’ya odaklanmıştır. MHP’ye kin kusan 12 Eylül cellatlarını kimse konuşmamaktadır. Önce adam olması, önce kalbinin vatan aşkıyla çarpması gerekecektir. Bu da olmayacağına göre bu sonuçlar hiçbir işe yaramayacaktır. Demokrasi şampiyonu kesilen yazar takımının o dönemlerde 12 Eylül’cüleri nasıl alkışladığını biliyoruz. İki yaşlı insanın yargılanmasıyla 12 Eylül davası kapanmaz.

"KAN AĞLATAN DESPOTSUN"

34 yıldır kan içtik kızılcık şerbeti içtik dedik. Belki doğru belki yanlış ama bu devlet bizim hepimizin dedik, buna da dayanacğız dedik. Şimdilerde Erdoğan bize 12 Eylül’le ilgili parmak sallamakta ve ahkam kesmektedir. Erdoğan, senki Kenan Evren’in kucağında pışpışlanan süt emen, 12 yıldır Türkiye’ye kan ağlatan bildik bir depotsun. Sen 12 Eylül’ü bırak da 28 Şubat’ın peşine düş. Bir gün gelecek 17-25 Aralık için yaptıklarınının bedelini ödeyecektir. Pınarhisar’daki günlerini bile mumla arayacaktır.

BALYOZ TAHLİYELERİ
16 Aralık’ta başlayan Balyoz 21 Eylül’de sonuçlanmış ve onanmıştır. Bu kapsamda yüzlerce kişi ceza almıştır. Hukuku linç eden yağmur gibi ceza yağdıran savcılar tarihe kara bir leke olarak geçmişlerdir. Tanık olarak gösterilen askerlerin dinlenmemesi gibi hatalar Balyoz davasının omurgasını çökertmiştir. Türk askerini ceza evine koymuştur. Balyoz darbe planından dolayı içeride tutulan askerler özgürlüklerine kavuştular. Uyduruk delillerde sınır tanımayan savcılar şimdi nereye sığınacaklardır? Askerlerimizin kaybolan yıllarının hesabını kim geri verecektir? Hukuku takip eden savcılar şimdi ne yapacaklar? İyi ki Anayasa Mahkemesi vardır, iyi ki vicdanını satmayan hakimler vardır.

“BAŞBAKAN OLABİLMEK İÇİN YALVARDI”
Başbakan ‘Referandumda evet oyu çıkmasaydı, çıkabilecekler miydi’ sorusunu şuursuzca sormuştur. Peki evet değil de, hayır kararı çıksaydı adaletsizlik sürecek, yandaş mahkemelerin hukuku devam edecek miydi? Madem referandum tahliyelere neden olmuştur. 13 Aralık 2002’de yapılan anayasa değişikliği olmasaydı milletvekili olabilecek miydi? Başbakan Erdoğan, Başbakan olabilmek için ABD’ye yalvarmış, AB’den destek istemiş, CHP’nin kapısında beklemiştir. 

"ENGİN ALAN'A HOŞ GELDİNİZ DİYORUM"
Seçimlerden sonra hep bir eksik hep bir boşluk vardı. Aklımızın bir köşesinde o tarihlerde aramızda olmayan bir arkadaşımız bulunuyordu. Hep birlikte sabrettik. Şerefli hukuk insanların bulunduğuna inandık. Biz AKP’ye, Başbakan’a rağmen doğrunun kazanacağına hep güvendik. Arkadaşımızın suçsuzluğuna yürekten itimat ettik. Başbakan ‘Ayağa kalkmadığı için bedelini ödeyecek’ demişti. Sayın Başbakan bizler bedel ödemek konusunda sırayı savdık. Adaletin karşısında ayakta uzun uzun dikileceği günler bilesin ki çok yakındır. Tam üç yıldır Meclis grup toplantımız hep bir eksik olmuş, eksiğimiz tamamlanmış grubumuz değerli üyesine kavuşmuştur. Sayın Engin Alan’a geçmiş olsun dileklerimizle aramıza hoş geldiniz diyorum. 

"EKMEL BEY’İN ADAYLIĞINDAN KORKTULAR"
Ne mutlu bizlere ki Türk siyasetinin güzide partileri Ekmeleddin İhsanoğlu etrafında toplanmaya başlamıştır. Ekmel Bey’in adaylığı takdir ve ilgi görmüştür. Uzlaşmanın önemi, kucaklaşmanın güzelliği semeresini vermeye başlamıştır. Ekmel Bey’in adaylığından korkanların varlığı kendini göstermiştir. Bunlar korku taciri, kavga meraklısıdır. Bunların ardında azımsanmayacak kadar gizli Erdoğan destekçisi vardır. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu yalnızca büyük Türk milletinin adayıdır. 

ERDOĞAN HAYALLERİNİN OLMAYACAĞINI ANLADI
Başbakan Erdoğan kurduğu hayallerin olmayacağını anlamış adayımızda dolayı korkuya kapılmıştır. Temeli olmayanın çatısı olmayacaktır. Bizim çatımızın binası da vardır kapısı da vardır ve ortadadır. Anlayamadığımız muamma Başbakan’ın temelinde nelerin olduğudur. Bizim temelimizde haram lokma yoktur, ayakkabı kutuları yoktur. Papaz cübbesi giyip sırıtmak yoktur. Yol için cami yıkmak, evlat için hazine yağmalamak bizim temelimizde yoktur görülemez.

"SENDEN CUMHURBAŞKANI OLMAZ"
Başbakan Erdoğan bizim çatı ve temelimizi bırakmalı, kendi köksüzlüğüne çare aramalıdır. Sayın İhsanoğlu’nun mayasında Türk aşkı vardır. Bizim çatımızın kökü tarik kadar eskidir. Sayın Erdoğan şu anla, senden cumhurbaşkanı asla olmaz ve olamayacaktır.
Gel bu sevdadan vazgeç, inat etme ve milletimize aday olmayacağını açıkla. Eğer Başbakanlıktan sıkıldıysan biraz daha sabret, sık dişini. Allah’ın izniyle bir seneye kalmaz seni oradan sandıkla indirip defterini düreceğimizden emin ol.Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327