Sendikalardan Ortak Basın Açıklaması

Samsun’da bir araya gelen Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim-İş Sendikalarının üyeleri, okullardaki müdür atamalarıyla ilgili ortak basın açıklaması yaptılar.Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim-İş Sendikalarının Samsun’da...

Sendikalardan Ortak Basın Açıklaması
Samsun’da bir araya gelen Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim-İş Sendikalarının üyeleri, okullardaki müdür atamalarıyla ilgili ortak basın açıklaması yaptılar.
Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim-İş Sendikalarının Samsun’da bulunan üyeleri Atakum-Mimar Sinan Ortaokulu önünde bir araya gelerek ortak basın açıklaması yaptılar. Sendikalar adına basın açıklaması yapan Ayşegül Yalçınkaya, “Yıllardır eğitim kurumlarını bir şirket gibi yönetmek için uğraşan Milli Eğitim Bakanlığı, tüm ülke çapında başlattığı siyasal kadrolaşma operasyonu ile bugüne kadar karşısında engel olarak gördüğü bütün eğitim yöneticilerini tespit ederek ayıklamıştır. Yıllardır süren soruşturma, sürgünler ve mobbing uygulamaları bizleri yolumuzdan asla döndürmeyecektir. Siyasi ayrımcılık yapanlar bizleri soruşturmalarla sindireceklerini sananlar büyük bir yanılgı içindedir” dedi.
Sendikalar basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldılar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327