Seydişehir’de Kar Yağışı

Konya’nın Seydişehir ilçesinde, sabah saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.Seydişehir ilçesinde başlayan kar yağışı ilçe merkezi ve Konya-Seydişehir-Antalya karayolunda ulaşımı olumsuz etkiliyor. Kar yağışı nedeniyle...

Seydişehir’de Kar Yağışı
Konya’nın Seydişehir ilçesinde, sabah saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.
Seydişehir ilçesinde başlayan kar yağışı ilçe merkezi ve Konya-Seydişehir-Antalya karayolunda ulaşımı olumsuz etkiliyor. Kar yağışı nedeniyle ilçede eğitime bir gün ara verildi. Sabah başlayan ve giderek etkisini artıran kar yağışı ilçeyi beyaza bürüdü. İlçe merkezinde kar kalınlığı yarım metreyi bulurken, özellikle Seydişehir- Antalya yolu Alacabel mevkisinde kar kalınlığı bir metreye yaklaştı.
Kar yağışı nedeniyle ilçe merkezinde belediye ekipleri, Seydişehir-Konya ve Seydişehir-Antalya karayollarında ekipler yolu trafiğe açık tutabilmek için sürekli kürüme ve tuzlama çalışması yapıyor. Bölge trafik ekipleri ise Seydişehir’den Antalya istikametine zincirsiz araç bırakmazken çekici türü araçlar petrol istasyonlarında bekletiliyor. Vatandaşlar sabah saatlerinden bu yana lastik ve zincir satışı yapan iş yerlerine akın ederek araçlarına zincir ve kar lastiği alıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327