Seyhan Nehri Ve Eski Baraj Gölü’nde Temizlik

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı Denizcilik ve İç Su Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Seyhan Nehri’nin Galeria İş Merkezi’nin arkasında kalan bölümünde yüzeysel temizlik çalışması başlattı.Seyhan Nehri’nde,...

Seyhan Nehri Ve Eski Baraj Gölü’nde Temizlik
Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı Denizcilik ve İç Su Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Seyhan Nehri’nin Galeria İş Merkezi’nin arkasında kalan bölümünde yüzeysel temizlik çalışması başlattı.
Seyhan Nehri’nde, yaz döneminde azalan su akışı ve atılan çöpler nedeniyle oluşan kirliliği ortadan kaldırmak amacıyla başlatılan çalışmalar Gondol Marina olarak adlandırılan bölgede yoğun şekilde sürdürülüyor.
Temizliğe Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş ve şube müdürleri de bizzat eşlik etti.
Su üzerindeki pet şişe, poşet, atık ambalaj gibi kirlilik oluşturan maddelerden temizlenen nehir ve baraj gölünde önümüzdeki süreçte gondollarla halka ücretsiz gezi hizmeti yeniden başlayacak.
Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş, Adana’daki nehir ve göllerin temizliğini yaparak daha sağlıklı ve estetik görünümlü hale gelmelerini sağlamak için çaba harcayacaklarını ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327