Sıcaklar can almaya devam ediyor

Aşırı sıcaklardan dolayı hayaını kaybedenlerin sayısı aryıyor.

Sıcaklar can almaya devam ediyor
Mısır'da etkili olan sıcak hava dalgası nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 76'ya yükseldiği bildirildi. Mısır Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, sıcaklıkların artması sonucu Kahire'de 6 kişinin daha hayatını kaybettiği belirtildi.

447 KİŞİ SICAKLAR NEDENİYLE HASTANELİK OLDU

Açıklamada, 447 kişinin sıcaklardan etkilenerek hastanelere başvurduğu, aynı şikayetlerle gelen 220 kişinin de taburcu olduğu ifade edildi. Sağlık Bakanlığı daha önceki açıklamasında ölenlerin sayısının 70 olduğunu açıklamıştı.

YETKİLİLER UYARDI

Mısır Sağlık Bakanlığı, vatandaşlara mecbur kalmadıkça güneşe çıkmamaları çağrısında bulundu. Bakanlık yetkilileri vatandaşlara bol miktarda su ve sıvı tüketmeleri, dışarı çıkmaları gerektiğinde ise şemsiye gibi güneş ışınlarını engelleyici araçlar kullanmalarını öneriyor.

Önümüzdeki hafta ülkenin bazı şehirlerinde termometrelerin 50 dereceyi göstermesi bekleniyor. Bu nedenle Mısır hükümeti, ağır işlerde çalışanlara “sıcak izni” vermeyi planlıyor.

Mısır'da bu ay başından itibaren sıcaklık Kahire'de 36-40, Luksor ve Asvan'da 45, Akdenize kıyısı olan bölgelerde ise 30-35 derece arasında seyrediyor. Mısır Meteoroloji Ofisi, sıcak havanın bu ayın ortalarına kadar etkisini sürdüreceğini bildirdi. 
Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2015, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327