Sıcaklığın Artacağı Uyarısı Sahilleri Doldurdu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Akdeniz ve yurdun iç kesimlerinde sıcaklığın 2 ile 4 derece artacağı uyarısı Antalya’da sahilleri doldurdu. Hissedilen sıcaklığın nemle birlikte 43 dereceye yükseldiği kentte yerli ve yabancı tatilciler...

Sıcaklığın Artacağı Uyarısı Sahilleri Doldurdu
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Akdeniz ve yurdun iç kesimlerinde sıcaklığın 2 ile 4 derece artacağı uyarısı Antalya’da sahilleri doldurdu. Hissedilen sıcaklığın nemle birlikte 43 dereceye yükseldiği kentte yerli ve yabancı tatilciler Konyaaltı sahilinde denize girerek serinlemeye çalıştı. Akdeniz kıyılarında sıcaklığın 2 ile 4 derece artacağı belirtilirken vatandaşlar öğle saatlerinde dışarıya çıkmamaları yönünde uyarıldı. Hava sıcaklığının artacağı uyarısı Antalya’da dünyaca ünlü Konyaaltı sahilini doldurdu. Günün en düşük hava sıcaklığının öğle saatlerinde 43 derece hissedildiği Antalya’da, yerli ve yabancı tatilciler Akdeniz’in serin sularında sıcaktan korunmaya çalıştı. Bazı tatilciler denizde yüzmeyi tercih ederken bazı tatilciler su kayağı ve jetski ile denizin keyfini çıkardı. Güneşin etkisinden şemsiyelerle korunmaya çalışanlar kitap okuyarak vakit geçirdi. Sabah saatlerinde çocuklarıyla birlikte Konyaaltı sahiline gelen ve elindeki şemsiye ile kıyıda oturan Yusuf Akar, sıcaklığın etkisini sabahtan itibaren göstermeye başladığını söyledi. Öğle saatlerinde bunaltıcı sıcak olduğunu belirten Akar, “Çocukları denize getirdim. Öğle sıcak olunca ikna edebilirsem eve götüreceğim çocuklarımı. Havada denizde çok sıcak denize girerek serinledik. Sıcaklık artınca güneş yanığı olmasın diye çıktım denizden” dedi.
Halil Akar da denizin çok güzel olduğunu belirtip, denizde vakit geçirmenin eğlenceli olduğunu söyledi.
Antalya’da mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak havanın dört gün daha devam etmesi bekleniyor. Uzmanlar özellikle, çocuklar, yaşlılar ve kalp rahatsızlığı bulunanların sıcaklığın en çok hissedildiği saat 12.00 ile 16.00 sırasında mümkün olduğu kadar dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327