ŞİDDETLİ LODOS MİNAREYİ YIKTI

Sakarya’da iki gündür devam eden şiddetli rüzgar çok sayıda ev ve işyerlerini zarara uğrattı. 100 yıllık ağaç ile cami minaresi kuvvetli rüzgara dayanamazken, tren yoluna devrilen ağaç seferleri iptal etti.Şehir genelinde iki gündür süren...

ŞİDDETLİ LODOS MİNAREYİ YIKTI
Sakarya’da iki gündür devam eden şiddetli rüzgar çok sayıda ev ve işyerlerini zarara uğrattı. 100 yıllık ağaç ile cami minaresi kuvvetli rüzgara dayanamazken, tren yoluna devrilen ağaç seferleri iptal etti.
Şehir genelinde iki gündür süren şiddetli lodos, çok sayıda ev ve işyerlerinin çatısını uçurdu. Sabahın erken saatlerinden itibaren saatte 32 kilometre esen şiddetli rüzgar, yer yer 40 kilometre hıza kadar çıktı. Şiddetli lodos, Kuyudibi Mahallesi’nde 100 yıllık ağacı kökünden söktü, yön tabelalarını ve Karaaptiler Camii minaresini yerle bir etti. İşyerlerine gitmek isteyen vatandaşlara ise zor anlar yaşattı.
Öte yandan Adapazarı-Arifiye arası çalışan şehiriçi hafif raylı sistem ADARAY’ın Mithatpaşa ve Beşköprü İstasyonları civarında raylara devrilen ağaçlar enerji hatlarını koparttı. ADARAY seferlerine ara verdiren ağacın kaldırılması için çalışmalar sürüyor.
D-650 Karayolu Toyota Acil İlkyardım Hastanesi ile Karaçam arasında kalan güzergahta yön tabelaları ile petrol ofislerine ve fabrikalara ait büyük çaplı tabelalar da devrildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327