Silifke’de İnternet Ve Oyun Salonları Denetleniyor

Silifke Asayiş ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğince internet ve oyun salonları denetlendi.2014-2015 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte internet ve oyun salonlarında 12 yaş altı çocuk denetimi yapıldı.Denetimlerde 12 yaş...

Silifke’de İnternet Ve Oyun Salonları Denetleniyor
Silifke Asayiş ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğince internet ve oyun salonları denetlendi.
2014-2015 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte internet ve oyun salonlarında 12 yaş altı çocuk denetimi yapıldı.
Denetimlerde 12 yaş altı çocukların olup olmadığı, çocukların aileleri ile birlikte gelmeleri gerektiği ve uygun sitelere girilmemesi için internet filtre ve kamera sistemleri denetlendi. İlçe genelinde bulunan 10 internet ve oyun salonu denetlenirken, değişik günlerde tüm oyun salonu ve internetlerin de denetleneceği açıklandı.
Silifke Emniyet Müdürü İsmail Kavaklı yaptığı açıklamada, “Kafelerde yasak yayın olup olmadığını, sigara içilip içilmediğini, eksik evrak olup olmadığını, kaçak CD ve oyunların kullanılıp kullanılmadığını, internetten porno sitelerini engelleyen bilgisayar süzgecinin olup olmadığını kontrol ettik. Denetimlerde eksik evrak, işletme ruhsatında olumsuzluklar ve küçük yaşta çocuk bulunan iş yerleri hakkında tutanak tutuldu” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327