Silvan’da Bir Toma Alev Aldı

DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır’da eylemcilerin attığı molotof kokteyleri ile alev alan TOMA, tamamen yandı.Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, IŞİD’in Kobani’ye saldırmasını bahane ederek, Diyarbakır-Bitlis Karayoluna inen bir grup YDG-H...

Silvan’da Bir Toma Alev Aldı
DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır’da eylemcilerin attığı molotof kokteyleri ile alev alan TOMA, tamamen yandı.
Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, IŞİD’in Kobani’ye saldırmasını bahane ederek, Diyarbakır-Bitlis Karayoluna inen bir grup YDG-H üyesi, ateş yakarak karayolunu trafiğe kapattı. Olay yerine TOMA ve akrep turu zırhlı araçlarla gelen güvenlik güçleri, eylemcilere tazyikli su ve gaz bombaları ile müdahale etti. Eylemciler ses bombası, havai fişek ve molotoflu saldırıda bulundu. Eylemcilerin attığı ses bombası ile lastiği patlayan TOMA, üst üstte atılan molotoflarla alev aldı. Alevlerin büyümesiyle TOMA aracı tamamen yandı. Yanan TOMA aracına yardım etmek için giden bir zırhlı araç da eylemcilerin hedefi oldu.
Silvan ilçesinde devam eden olaylarda Mescit Mahallesi Azizoğlu meydanındaki olaylarda bir eylemci yaralandı. Eylemcinin Silvan Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından Diyarbakır’a sevk edildiği öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327