Silvan’da Mera Kavgası: 1 Yaralı

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde mera otlatması nedeniyle çıkan kavgada 1 kişi yaralandı.Edinilen bilgilere göre olay, Silvan ilçesine bağlı Umur köyünde meydana geldi. Köyün merası olan bölgenin, köy sakini Adnan E. tarafından sürüldüğü...

Silvan’da Mera Kavgası: 1 Yaralı
Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde mera otlatması nedeniyle çıkan kavgada 1 kişi yaralandı.
Edinilen bilgilere göre olay, Silvan ilçesine bağlı Umur köyünde meydana geldi. Köyün merası olan bölgenin, köy sakini Adnan E. tarafından sürüldüğü ileri sürüldü. Adnan E.’nin şoförü Şirin G., hayvanlarını merada otlatmaya götüren çocuklara silah çektiği gerekçesiyle aileler arasında kavga başladı. Haber verilmesi üzerine köye gelen jandarma ekipleri, olaya karışan 20 kişiyi gözaltına alırken, okula giden çocuklar, sorun çözülmeden okula gitmeyeceklerini belirtti.
Umur Köyü Muhtarı Hasan Acun, "Köyümüz sınırlarında bulunan meranın yolu Adnan E. tarafından traktörlerle sürülmüştür. Hayvanlarımızı meraya götüren çocuklarımıza, bu şahsın şoförleri silahla saldırmış, çıkan arbedede ise şahısların silahına el konulmuş, Mervan Biçer adında bir çocuk ise yaralanmıştır. Yıllardan beri köyümüzde var olan bu sorunların çözümü için daha önce mahkeme kararları bulunmaktadır. Ancak bu kararlar uygulanmamaktadır. Bu sorunun çözülmemesi durumunda ise çocuklarımız okula gitmeyecektir" dedi.
Olayla ilgili geniş çapta soruşturma başlatıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327