Sınır köylerinde yaşayanlar anlatıyor: Harakat ile birlikte rahat nefes aldık

TSK'nın IŞİD'e karşı Suriye'nin Cerablus kentinde başlattığı 'Fırat Kalkanı' operasyonu, Gaziantep'in Karkamış kentindeki sınır köylerinde de yakından takip ediliyor. Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen sınır köylerindeki vatandaşlar, 2,5 yıldır IŞİD'le burun buruna yaşadıklarını belirterek, harekatla birlikte rahat nefes aldıklarını söylüyor.

Sınır köylerinde yaşayanlar anlatıyor: Harakat ile birlikte rahat nefes aldık
Türkiye bu sabaha Suriye'nin kuzeyindeki Cerablus'taki IŞİD hedeflerine yönelik askeri harekatla uyandı. Son 4 gün içinde Cerablus'tan atılan 10'u aşkın havan mermisinin hedefi olan Gaziantep Karkamış'a bağlı sınır köyleri Türkyurdu, Kıvırcık ve Karanfil köylerinde vatandaşlar, sabahın ilk ışıklarından itibaren harekatı yakından takip ediyor. Sınır köylerinden Türkyurdu'nun muhtarı Hüseyin Aksoy, " Köyümüz sıfır noktasında. Harekatın adeta içindeyiz" dedi.'TERÖR ÖRGÜTÜYLE KOMŞUYDUK'

Aksoy, "Askerlerimiz muhaliflerle birlikte Cerablus'a girdiler. Son birkaç günde pek çok ÖSO üyesi köyümüzün çevresindeydi Harekat öncesinde herhangi bir yetkili bizimle bir şey paylaşmadı ama biz tahmin ediyorduk. Son 1 haftadır ciddi askeri hareketlilik vardı. Bu gece de operasyon başladı. Bekliyorduk bu harekatı. IŞİD'e komşuyduk. 2,5 yıldır durum buydu. Dönem dönem tedirgin oluyorduk. Terör örgütüyle komşu olmak kadar kötü bir şey yok. Her an ne yapacağı belli olmaz. Askerimizin mutlaka girmesi lazımdı. Askerimizin oradaki varlığı bizi rahatlatır" diye konuştu. Bir diğer sınır köyü Karanfil muhtarı Mustafa Kocaaslan da, harekatla rahat bir nefes aldıklarını belirterek, "IŞİD'le, teröristlerle 2,5 yıldır burun burunaydık. Zaman zaman havan topları atarak, zaman zaman da Türkiye'ye sızmaya çalışarak tehdit oluşturuyorlardı. Sınırdan bu yapının temizlenmesi bize rahat nefes aldıracak" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2016, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327