Sınıra top mermisi düştü!

IŞİD militanları Kobani'de bulunan Mürşitpınar Sınır Kapısı'nı ele geçirmek için havan toplu saldırılarına yoğun bir şekilde devam ederken Türkiye sınırına da bir top mermisi düştü.

Sınıra top mermisi düştü!

Suriye’nin Kobani kentinde IŞİD militanları ile YPG güçleri arasındaki sokak savaşları 32’nci gününde de sürüyor. Sabah saatlerinden bu yana zaman zaman şiddeti artan çatışmalar, aralıklı olarak sürüyor.

TÜRKİYE SINIRINA HAVAN TOPU DÜŞTÜ

Gün boyu süren çatışmalarda IŞİD militanları bu kez YPG’nin elinde bulunan Mürşitpınar Sınır Kapısı’na dayandı. Ardı ardına havan toplu saldırılar gerçekleştiren IŞİD militanları ile YPG güçleri arasında sıcak çatışmalar yaşandı. IŞİD mevzilerinden atılan bir havan topu ise, Türkiye sınırına düştü. Havan topunun Türkiye sınırına düşmesinin ardından askeri bir hareketlilik yaşandığı gözlendi.

TMO SİLOSU VURULDU

Öte yandan Mürşitpınar Sınır Kapısı’na yakın bir yerde bulunan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) silosu da, atılan bir havan topunun isabet etmesi sonucu hasar gördü. Saldırılar sonucu TMO yazısının sadece ‘O’ harfinin kaldığı görüldü.


Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327