- SINIR’DA HALK OYUNLARI ÇALIŞMASI

Kuzey Irak’ın sıfır noktasında bulunan Hakkari’nin Çukurca ilçesinde birçok okulun halk oyunları il birinciliği yarışmasına katılmak için çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.Hakkari il genelinde birçok okulun katılacağı ve...

- SINIR’DA HALK OYUNLARI ÇALIŞMASI
Kuzey Irak’ın sıfır noktasında bulunan Hakkari’nin Çukurca ilçesinde birçok okulun halk oyunları il birinciliği yarışmasına katılmak için çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.
Hakkari il genelinde birçok okulun katılacağı ve ileriki günlerde yapılması planlanan okullar arası hak oyunları yarışması heyecanı başladı. Eğitmenlerin himayesinde yarışmalara en iyi şekilde hazırlanan öğrenciler, düzenlenecek olan yarışmalarda birinci gelebilmek çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Her yıl düzenli olarak okullar arasında yapılan halk oyunları il birinciliği renkli görüntülere sahne olurken öğrenciler ise birinci gelebilmek için gün güzel oyunlarını sergilemek için ter döküyor. Irak’ın sıfır noktasında bulunan Çukurca ilçesindeki öğrenciler de birinci gelebilmek için gecelerini gündüzlerine katarak değişik dallarda halk oyunları eğitimi görüyor. Önceki gün Çukurca ilçesini ziyaret eden Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Hakkari İl Temsilcisi Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Sıtkı Zerek ve beraberindeki halk oyunları eğitmenleri Çukurca halayının sultanlarının çalışmasını yakında izleyerek başarılar dilediler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327