Sınırda hareketli gün! Milli Savunma Bakanlığı detayları paylaştı

Türk ve Rus askerlerinin Suriye'nin Derbesiye bölgesinde gerçekleştirdiği ilk ortak kara devriyesi tamamlandı. Devriye yaklaşık 4 saat sürdü. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ''Fırat’ın doğusundaki Derbesiye bölgesinde Türk ve Rus askeri unsurlarının dörder araç ve İHA’larla iştirak ettiği ilk ortak kara devriyesi tamamlandı'' denildi.

Sınırda hareketli gün! Milli Savunma Bakanlığı detayları paylaştı

Milli Savunma Bakanlığınca, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin son gelişmelere ilişkin basın bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Albay Olcay Denizer, Türk-Rus ortak devriyesinin Barış Pınarı Harekatı Bölgesinin doğusunda, insansız hava aracı refakatinde 8 zırhlı aracın iştiraki ile icra edildiğini bildirdi.  

Milli Savunma Bakanlığı'nca düzenlenen toplantıda Türk-Rus devriyesi ile ilgili olarak şu bilgilere yer verildi:
''Türk-Rus devriyesi, Barış Pınarı Harekatı bölgesinin doğusunda, insansız hava aracı refakatinde 8 zırhlı aracın iştiraki ile icra edilmektedir.
Telabyad'da YPG/PKK'lı teröristlere ait el yapımı patlayıcı imalathanesi kullanılamaz hale getirilmiş, 1 ton amonyum nitrat ele geçirilmiştir.
Barış Pınarı Harekatı'nda şu ana kadar 400'den fazla mayın ve el yapımı patlayıcı madde ile bomba yüklü bir araç etkisiz hale getirilmiştir.''

Askeri kaynaklar, TSK tarafından Rasulayn ve Telabyad'da her türlü tedbirin alındığını gören Suriyelilerin süratle o bölgelere döndüğünü, Türk-Rus ortak devriyesinin Rasulayn'ın 40 kilometre doğusu ile Kamışlı'nın 30 kilometre batısı arasında yürütüldüğünü bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330