Sınırda hareketlilik! Bölgeye ekipler kaydırıldı

Suriye'de devam eden bombalı saldırılardan kaçan binlerce Suriyeli Türkiye sınırına dayanınca bölgeye asker ve polis birlikleri kaydırıldı.

Sınırda hareketlilik! Bölgeye ekipler kaydırıldı

Rusya savaş uçakları ve ESAD güçlerinin bombalı saldırıları sonrası binlerce Suriyeli evlerini ve yerlerini terk ederek Hatay'ın Reyhanlı ilçesinin karşısındaki Atme kasabası ve Cilvegözü Gümrük Kapısı'nın karşısındaki Bab- El Hava Sınır Kapısı yakınlarında toplandı. Kaçan binlerce Suriyeli Türkiye sınırına dayanınca da bölgeye asker ve polis birlikleri kaydırıldı.

Suriye'de, Türkiye sınırına yakın bölgelerde cuma namazı çıkışı çok sayıda kişi, rejimin saldırılarını protesto etmek için Reyhanlı ilçesinin karşısındaki Atme kasabası ve Cilvegözü Gümrük Kapısı'nın karşısındaki Bab- El Hava Sınır Kapısı yakınlarında toplandı. Araçlarının kornalarına basarak, rejim aleyhine sloganlar atan kalabalık, İdlib'deki insanlık dışı saldırıların durdurulması için dünyanın harekete geçmesi çağrısı yaptı.

SINIRA TAKVİYE KUVVETİ GÖNDERİLDİ

Bu sırada kalabalıktan bazı sivillerin, Türkiye tarafına doğru ilerlemeye çalıştığı iddia edildi. Bu gelişmeler üzerine Reyhanlı bölgesindeki sınır hattına asker ve polis birliklerinden oluşan takviye ekipler gönderildi. Bölgede geniş güvenlik önlemi devam ediyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
don calyonne
don calyonne - 11 ay Önce

onusuz korkklar baska ulkelerın sınırlarına kacacagınıza adam gıbı savasın adam gıbı mucadele etseydınız bu halde olmazdınız

SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327