Sinop’ta Sahilde Hizmet Veren Dubalar Kaldırıldı

Sinop’un sahil kısmında hizmet veren denizin üstüne konuşlandırılmış duba diye tabir edilen restoranlar ilgili yönetmelik gereğince kaldırıldı.Uzun yıllar turizm sektörüne hizmet veren ve yerleşik restoranlara ilave olarak denizin üstünde...

Sinop’ta Sahilde Hizmet Veren Dubalar Kaldırıldı
Sinop’un sahil kısmında hizmet veren denizin üstüne konuşlandırılmış duba diye tabir edilen restoranlar ilgili yönetmelik gereğince kaldırıldı.
Uzun yıllar turizm sektörüne hizmet veren ve yerleşik restoranlara ilave olarak denizin üstünde duran istenildiğinde başka bir yere taşınabilen dubalar Su Ürünleri Balıkçı Barınakları Yönetmeliği’nin 5 ve 19. maddesi gereğince kaldırıldı. Edinilen bilgiye göre, Sinop Valiliği’nce alınan karar doğrultusunda dubalar kaldırıldı. İlgili yönetmeliğe göre, balıkçı barınaklarında gemilere hizmet verebilecek yapılara öncelik verilmesi ve başka amaçla kullanılan yapılara müsaade edilmediği öğrenildi.
Sinop’ta en son 2010 yılında kaldırılan dubalar tekrar yerine getirilmiş ve hizmet vermeye devam etmişti. Resmi kaynaklardan alınan bilgiye göre, dubaların geçici değil kalıcı olarak kaldırıldığı belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327