Şirnak’a 2 Bin 75 Öğretmen Ataması Yapılacak

Şırnak Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, illerine pozitif ayrımcılık yaparak 2 bin 75 öğretmen ataması yapacağını söyledi.Şırnak Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Siirt yolu üzerinde inşaatı süren...

Şirnak’a 2 Bin 75 Öğretmen Ataması Yapılacak
Şırnak Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, illerine pozitif ayrımcılık yaparak 2 bin 75 öğretmen ataması yapacağını söyledi.
Şırnak Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Siirt yolu üzerinde inşaatı süren Fen Lisesi, Spor Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi, İmam hatip Lisesi ve 300 kişilik iki yurdun inşaat alanında açıklamalarda bulundu. Alagöz, Şırnak’ta 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının iyi geçmesi için çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Eğitim kampüsünün dışında, Şırnak genelinde yapımı süren 25 okuldan 5’inin eğitim yılının ikinci yarısında hizmete gireceğine ifade eden Alagöz, Şırnak Eğitim Kampüsü’nde 70 bin metrekare üzerine toplamda 90 derslik inşaat çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Alagöz, "Bulunduğumuz alan yaklaşık 70 bin metrekare üzerine toplamda 90 derslik inşaat çalışmamız devam ediyor. Ayrıca iki tane 24 derslik okulumuz devam ediyor. Yine 24 derslik İmam Hatip Lisesi’nin birkaç güne kadar temelini atacağız. Ayrıca burada 300 kişilik kız öğrenci yurdu, 300 kişilik de erkek öğrenci yurdu yaparak orta öğretim öğrencilerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Son eğitim öğretim yılı itibariyle bize gelen kontenjanlar açısından belirtmek isterim ki 2 binin üzerinde öğretmen verilmiştir. Bunlarda bir anlamda eğitime taze kan demektir. Bu arkadaşların başlamasıyla büyük güç ve destek verecektir. Bu kampüs alanı gibi eğitim alanlarımızın eğitim öğretimin hizmetine girmesiyle yine o genç öğretmenlerimizin aramıza katılmasıyla inşallah huzur ortamı da böyle devam ederse bu gençlerimizin daha bir iyi eğitimle vatanına, milletine, iline ve ülkesine hayırlı evlatlar olarak yetişmesine gerçekten iyi bir katkı sağlayacağını umuyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327