Şırnak'a satılan çocuk defalarca tecavüze uğradı

Polis Suriyeli bir kızın alıkonduğu ihbarını alınca Şırnak'ta bir eve baskın yaptı. Kömürlükte yarı baygın halde bulunan 14 yaşındaki N.H.A'nın 6 bin lira karşılığında satıldığı ve tecavüze uğradığı ortaya çıktı.

Şırnak'a satılan çocuk defalarca tecavüze uğradı

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan çocuklar insan tacirlerinin eline düşmeye başladı. Şırnak'ta küçük yaştaki Suriye uyruklu kız çocuğunun bir kömürlükte tutulduğu ihbarını alan polis eve baskın yaptı. Kömürlükte elleri ve ayakları bağlı, yarı baygın halde bulunan 14 yaşındaki Suriye uyruklu N.H.A, hastaneye kaldırılırken 63 yaşındaki ev sahibi İ.K. ve 16 yaşındaki kızı A.K. gözaltına alındı. Suriyeli küçük kızın ilk muayenesinde defalarca tecavüze uğradığı ve vücudunda işkence izleri ve kesiklere rastlandığı belirtildi. N.H.A'nın tercüman ve psikolog eşliğinde alınan ifadesi, insan tacirlerinin rezil oyununu gözler önüne serdi.

DEVLET KORUMASINA ALINDI


Akşam'ın haberine göre; N.H.A, polislere babasının ölümü üzerine bir kamyon şoförü tarafından Türkiye'ye getirildiğini söyledi. Engelli bir kişiye bakıcılık yapması için ailesinden alındığını anlatan N.H.A, 6 bin lira karşılığında 63 yaşındaki İ.K'ye satıldığını ve tecavüze uğradığını söyledi. Kaçak yollarla Türkiye'ye gelirken birçok kamyon şoförünün kendisi gibi küçük kızları ailelerini kandırıp sattığını gördüğünü belirten N.H.A, devlet korumasına alındı.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2014, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327