Şirnakli İmamlar Işid’i Kınadı

IŞİD’in Kobani’de yaptığı saldırılara karşı Kobani’de direnenlere destek çağrısında bulunan Şırnaklı imamlar, son günlerde Türkiye genelinde yaşanan olaylara ilişkin de sağduyu çağrısında bulundu.Diyanet ve Vakıf Çalışanları...

Şirnakli İmamlar Işid’i Kınadı
IŞİD’in Kobani’de yaptığı saldırılara karşı Kobani’de direnenlere destek çağrısında bulunan Şırnaklı imamlar, son günlerde Türkiye genelinde yaşanan olaylara ilişkin de sağduyu çağrısında bulundu.
Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası Şırnak Şubesi bünyesinde Şükrü Geliş Camisi’nde bir araya gelerek basın açıklaması yapan imamlar, IŞİD’i kınayarak İslam dininde böyle bir vahşetin olmadığını ifade etti. Grup adına açıklama yapan Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası Şırnak Şube Başkanı Mehmet Kılıç, tüm insanlığı Filistin’de yaşanan İsrail vahşetine karşı göstermiş olduğu tepkiyi Kobani için de IŞİD’e karşı göstermeye davet ettiklerini söyledi. Kılıç, "Bu vahşet durdurulmadığı takdirde bütün insanlığın canı, malı, ırzı ve namusunun tehlikede olacağını bildiriyoruz. IŞİD hiçbir Müslüman zümreyi temsil etmediği gibi, Müslümanlık ve İslam ile de hiçbir ilgisi yoktur. Bu nedenle hiç kimsenin IŞİD’i Müslüman olarak görmemesini ve Müslümanları da IŞİD ile aynı kefeye koymamalarını istiyoruz. Tüm milletimizi de sağduyulu bir şekilde davranmaya çağırıyoruz. Yağmalama, yakma ve yıkmaların sadece kendi insanlarımıza zarardan başka bir şey kazandırmayacağı kanaatindeyiz. İslam dini insanlara, insanlığa zarar vermeyi değil, yapıcı olmayı, insanlık yararına çalışmayı emreder. Yakma, yağmalama ve yıkma olayları hem insancıl hem de hakkaniyetten yana tavrımızın dışındadır. Bu nedenle insanlarımızı sağduyulu olmaya ve bahsettiğimiz bu olaylardan uzak durmaya davet ediyoruz. Kobani’de zulme karşı onurlu bir direniş veren mazlumların şahsında dünyanın her yerindeki bütün mazlumları selamlıyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327