Şırnak'ta 8 terörist teslim oldu!

Şırnak'ta terör örgütünden kaçan 8 kişilik terörist grubu, güvenlik güçlerine teslim oldu.

Şırnak'ta 8 terörist teslim oldu!

Valilikten yapılan açıklamada, terör örgütü PKK içerisinde faaliyet yürüten 8 kişinin kaçarak, Habur Kara Hudut Kapısı Emniyet Amirliği'ne teslim olduğu belirtildi.

Açıklamada, "21 Mart 2013'ten bugüne ilimiz merkez ve ilçelerinde, PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürütmekteyken örgütten kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan şahısların sayısı 459'a yükselmiştir. Teslim olan şahıslarla ilgili tüm işlemler adli makamlarımızca yürütülmektedir" ifadesine yer verildi.

Habur Sınır Kapısı'nda 21 Mart 2013 tarihinden bugüne kadar 393 PKK'lının teslim olduğu belirtildi.

PKK'LILAR 8'ERLİ GRUPLAR HALİNDE TESLİM OLUYOR

Teröristlerin 8 kişilik gruplar halinde Habur sınır kapısında güvenlik güçlerine teslim olması 'örgütten bir taktik mi' sorusunu akıllara getirdi.

Teröristler daha önce de 6 kez 8'erli gruplar halinde teslim olmuştu.

Şırnak Valiliği'nin internet sitesinde yer alan açıklamalara göre, PKK terör örgütünden kaçan terör örgütü mensubu 8 kişi Habur sınır kapısında güvenlik güçlerine teslim oldu.

Bu haberin valilikçe duyurulmasından yirmidört saat geçmeden ikinci grup 5 Kasım'da yine Habur sınır kapısından giriş yaptı. Güvenlik güçlerine teslim olan grupla birlikte iki günde teslim olan terörist sayısı 16'ya çıktı.

8'Lİ GRUPLAR DEVAM ETTİ

Üçüncü toplu teslim olma haberi 6 Kasım'da gerçekleşti. PKK'lı teröristlerin teslim olma eylemlerini sürdürdü. Yine 8 kişi PKK terör örgütünden kaçıp Habur'da güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olanların 4'ü 18 yaşından küçüktü.

Bu tarihten sonra art arda teslim olma haberleri 11 Kasım'a kadar kesildi. 11 Kasım'da bu kez 4'ü 18 yaşından küçük, 6'sı kadın olmak üzere yine 8 örgüt üyesi teslim oldu.

Son olarak 14 Kasım'da toplu teslim olma eylemi gerçekleşmişti.

Bu akşam teslim olanlarla birlikte PKK terör örgütünden kaçan ve teslim olan PKK'lı terörist sayısı 48'e yükselmişti.

NEDEN 8?

Öte yandan Ankar kulislerinde PKK'lıların gruplar halinde gelip teslim olması ilginç bulunmuş, PKK'lı teröristlerin 8 kişi olarak gelip teslim olması tartışma çıkartmıştı.


Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327