Şişmanliktan Korunmak İçin Bol Su İçin

Amasya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Öner Nergiz, şişmanlıktan korunmak için bol su içilmesini önerdi.Obeziteye karşı etkili mücadelede suyun önemine dikkat çekip günde 2 litre su tüketilmesi gerektiğini belirtip Öner Nergiz, “Yeterli ve...

Şişmanliktan Korunmak İçin Bol Su İçin
Amasya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Öner Nergiz, şişmanlıktan korunmak için bol su içilmesini önerdi.
Obeziteye karşı etkili mücadelede suyun önemine dikkat çekip günde 2 litre su tüketilmesi gerektiğini belirtip Öner Nergiz, “Yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı edinilmeli. Besinlerden alınan enerji ile harcanılan enerji miktarı dengelenmeli. Düzenli beslenip, öğün atlanmamalı” dedi.
Şişmanlıktan korunmak için yağlı ve şekerli besinlerden az ve seyrek tüketilmesinin, besinleri pişirirken yağ içeriğinin artmasına neden olan kızartma ve kavurma yöntemlerinin yerine haşlama, fırında pişirme, buğulama gibi yöntemlerin tercih edilmesinin, bol su içilmesinin ve düzenli fiziksel aktivite yapılmasının da gerektiğine dikkat çekip gelişigüzel diyetlerin de uygulanmamasının altını çizen Halk Sağlığı Müdürü Nergiz, diyet için mutlaka bir diyetisyenden yardım istenmesini kaydetti.
Nergiz, Şehzadeler Gezi Yolu’nda kurulan Halk Sağlığı Çadırı’nda incelemelerde bulunan Vali Yardımcısı Hakan Kılınçkaya’ya bilgiler verdi.
Çadırın önündeki tartıya çıkan Kılınçkaya’nın beden kütle endeksi de hesaplanıp 5 kilo vermesi tavsiye edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327