Sit Alanı Üzerine Yapılan Yapı Yıkıldı

Perre Antik Kent’in SİT alanı üzerine yapılan yapılar ekipler tarafından yıkılıyor.Kommagene Uygarlığının 5 büyük kentinden birisi olan Perre Antik’in SİT alanı üzerinde yapılaşmaya izin verilmiyor. Sit alanı üzerinde Adıyaman merkez...

Sit Alanı Üzerine Yapılan Yapı Yıkıldı
Perre Antik Kent’in SİT alanı üzerine yapılan yapılar ekipler tarafından yıkılıyor.
Kommagene Uygarlığının 5 büyük kentinden birisi olan Perre Antik’in SİT alanı üzerinde yapılaşmaya izin verilmiyor. Sit alanı üzerinde Adıyaman merkez Örenli Mahallesi bulunuyor. Evlerine bir çivi dahi çakamayan mahalle sakinleri, bir taraftan kamulaştırma çalışmalarının sonuçlandırılmasını beklerken diğer taraftan günlük ihtiyaçlarını gidermenin yollarını arıyorlar.
Daha önceden okul olan fakat yıkılma tehlikesi olduğu için kapatılan okul mahalle sakinleri tarafından taziye evi olarak kullanılıyor. Taziye evine mutfak yapmak isteyen mahalle sakinlerinin bu girişimleri sonuç bulmadı. Mahalle sakinlerinin taziye evinin bahçesine kazı yapmadan temelsiz mutfak yapmasına Belediye ekipleri müsaade etmedi.
Mahalle sakinleri tarafından yapılan mutfak belediye ekipleri tarafından ruhsatsız olmasından ve SİT alanı üzerindeki yapılaşmadan dolayı yıkıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327