banner333

Sivillere yönelik bombalı saldırı: 35 ölü, 91 yaralı

Irak'ta bir teröristin bir kafenin önünde bomba yüklü araç koymasıyla başlayan saldırılarda 35 kişi öldü.

Sivillere yönelik bombalı saldırı: 35 ölü, 91 yaralı
Sivillere yönelik bomba yüklü araçlarla Irak'ın Bağdat ve Kerkük ilçelerinde saldırı düzenlendi. Saldırıda 35 kişi öldü 91 kişi yaralandı.

El Sadr bölgesinde iki saldırı : 17 ölü, 67 yaralı

İlk saldırı başkent Bağdat’ın doğusunda yer alan El Sadr bölgesinde gerçekleşti. Teröristlerin bomba yüklü aracı bir kafenin önünde patlatması sonucu 7 kişi öldü, 29 kişi de yaralandı.

İkinci saldırı yine El Sadr bölgesindeki sivilleri hedef aldı. El Orizdi Kavşağı’nda park edilen bomba yüklü bir aracı uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu ise 10 kişi öldü, 38 kişi de yaralandı.

Kerkük'te çay ocağı hedef alındı: 18 ölü, 24 yaralı

Kerkük’ün Şorce semtinde gerçekleşen üçüncü saldırıda yine siviller hedef alındı. Bir çay ocağının önüne park edilen aracın uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu 18 kişi öldü, 24 kişi de yaralandı. Ölü sayısının artmasından endişe edilirken, patlamanın şiddetiyle, 9 otomobil ile çok sayıda iş yerinde büyük hasar oluştu. Patlamanın ardından olay yerine gelen güvenlik güçleri, bölgeye eminiyet şeridi çekti. Patlamayı duyarak olay yerine gelen ölü ve yaralıların yakınlarını bölgeden uzaklaştırıldı. Güvenlik güçleri, bombalı saldırıları düzenleyen teröristlerin yakalanması için soruşturma başlattı.
 
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327