SMS yoluyla fitreye şikayet

Ramazan ayında verilen fitre vazifesini SMS yoluyla yerine getirmek isteyen vatandaş, fitrenin bir sonraki ayın faturasına yansımasının ardından harekete geçti.

SMS yoluyla fitreye şikayet
Ramazanda fitresini SMS yoluyla Afrika’ya bağışlayan vatandaş, mesaj ücreti bir sonraki ayın faturasına yansıyınca “Fitrem geçersiz oldu” deyip operatörden parasını istedi.

Tüketicilerden gelen şikâyetleri değerlendiren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), ilginç bir taleple karşılaştı.

Geçen ramazan ayında fitresini bir yardım derneği aracılığıyla Afrika’ya bağışlamak için cep telefonundan 5 TL’lik SMS atan bir vatandaş, “Ben Ramazan Bayramı öncesinde mesaj attım. Ancak cep operatörü, mesajın ücretini bir sonraki ayın faturasına yansıtmış. Oysa dinen fitrenin Ramazan Bayramı öncesinde ödenmiş olması gerek. Bu durumda fitrem geçersiz oldu. Operatör paramı iade etsin” diyerek BTK’ya başvurdu. Kurum, bu sıra dışı talebi ilgili operatör şirkete iletti. Şimdi, çıkacak sonuç merak konusu.

Görüşünü aldığımız ilahiyatçı Suat Yıldırım, “Kişi, ramazan ayında fitresini cep telefonu aracılığıyla ödemiş. Faturaya yansıması ise 1 ay sonra olmuş. Burada kişinin niyeti önemli, haliyle o vatandaşın fitresi kabul olur” dedi.

Kaynak:Habertürk
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2015, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327