Sodes’e Herkes Destek Vermeli

Merkez hakkında Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı’dan bilgiler alan Vali Altıparmak , kursiyer öğrenciler ve veliler tarafından sevgi ile karşılandı. Çocukların yakın ilgisi ile karşılaşan Vali Altıparmak onlarla resim çektirirken, velilerin...

Sodes’e Herkes Destek Vermeli
Merkez hakkında Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı’dan bilgiler alan Vali Altıparmak , kursiyer öğrenciler ve veliler tarafından sevgi ile karşılandı. Çocukların yakın ilgisi ile karşılaşan Vali Altıparmak onlarla resim çektirirken, velilerin merkez ile ilgili görüşlerini aldı.
Sosyal Destek Projesi (SODES) ile yaşam merkezinin ,birçok kursiyere sosyal imkanlar sağlayarak toplumla barışık kalmaları konusunda büyük başarı sağladığını belirten Vali Altıparmak, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.
Sosyal Destek Projesi(SODES) Kalkınma Bakanlığı tarafında finansmanı sağlanan bir yıl süreli bir proje. Projenin amacı , Engelsiz Yaşam Merkezinde bulunan kursiyerlerin , ders eğitimi dışında satranç, masa tenisi, ebru gibi sosyal aktiviteler ile yeteneklerini artırıp hoşvakit geçirmelerini sağlamak.
Otuz engelli, Yirmi engelsiz ,sosyal güvenceden uzak çocuk , Erzurum’da bu projeden yararlanırken, projeye Yakutiye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı üç yıllığına destek sağlıyor.
Şehir gezileri ,piknik ,müzik dinletileri gibi etkinliklere de yer verilen merkezde , SODES projesi kapsamında evlerinden araçla alınan çocuklara, yemek imkanı da sağlanıyor.Engel durumları yüksek olan öğrencilerin velileri de burada tüm aktivitelerden yararlanma olanaklarına sahip durumdalar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327