Soğuklar İçin Yünü Tercih Edin

Kış soğukları eldiven, atkı bere satıcılarının yüzünü güldürdü. Esnaf özelikle soğukların ve karın bastırmasıyla işlerinin arttığını söylerken, kış soğuklarından korunmak için ise yünlü giysilerin tercih edilmesi uyarısında...

Soğuklar İçin Yünü Tercih Edin
Kış soğukları eldiven, atkı bere satıcılarının yüzünü güldürdü. Esnaf özelikle soğukların ve karın bastırmasıyla işlerinin arttığını söylerken, kış soğuklarından korunmak için ise yünlü giysilerin tercih edilmesi uyarısında bulundular.
Kış soğukları kendisini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Kar yağışının da etkili olduğu kış mevsiminde havaların soğuması ise en çok eldiven, atkı, bere satıcılarına yaradı. Düzce’de hava sıcaklıkları -1 ile 3 derece olurken soğuklardan korunmak isteyen Düzceliler ise eldiven, atkı, bere satıcılarına hücum etti. Düzceli esnaf Şaban Acar hava sıcaklıklarının düşmesi ve havaların soğuması ile birlikte işlerinin arttığını ifade ederek; “havalar soğuyunca bizim işlerimizde arttı. Eldiven, atkı, şapka ve şalda işlerimiz oldukça yoğun. Havaları soğuduğunda insanlar en çok eldiven, bere, atkıya yoğun ilgi gösteriyorlar. İnsanlar bere, atkı, eldiven alırken dikkat etmeleri gereken husus ise kışın kullanacakları ürünler olduğundan pamuklu ürünleri tercih etsinler. Eldiven olarak ise kaşe eldiven, yün eldiven ve triko eldiven daha iyi olur. Kalite konusunda ise en önemli etken fiyattır, kış soğuklarına karşı iyi ısıtması gerekir. Yün tercih edilebilir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327