Sokak Hayvanları Aç Susuz Kalmayacak

Çankırı Belediyesi sokak hayvanlarına yönelik hizmetlerine devam ediyor.Geçtiğimiz yıllarda hayvan barınağı, kedi evleri, hayvan ambulansı gibi bir çok hizmeti uygulamaya koyan belediye, hazırlattığı mama ve suluklar ile hayvanları yaz sıcağından...

Sokak Hayvanları Aç Susuz Kalmayacak
Çankırı Belediyesi sokak hayvanlarına yönelik hizmetlerine devam ediyor.
Geçtiğimiz yıllarda hayvan barınağı, kedi evleri, hayvan ambulansı gibi bir çok hizmeti uygulamaya koyan belediye, hazırlattığı mama ve suluklar ile hayvanları yaz sıcağından ve açlıktan koruyacak.
Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, kentte yaşayan tüm canlıların sorumluluğunu taşıdıklarını belirterek, ’’Kent merkezindeki tüm sokak hayvanlarında küpeleme ve aşılama işlemlerini tamamladık. Onlar için Türkiye’nin en donanımlı ambulans kliniğini de devreye soktuk. Şimdi de sokakta yaşayan kuşlar, kediler ve köpekler için mama ve su hizmeti verecek sistemleri parklarımıza hazırlıyoruz’’ şeklinde konuştu.
Hazırlanan sistem ile sulukların otomatik olarak dolacağını belirten Dinç, hayvan mamalarının ise belediye personeli tarafından takip edileceğini söyledi.
Kent merkezinde parklara ve Atatürk Bulvarına ilk etapta 20 suluğun yerleştirildiğini söyleyen Dinç, gerek duyulduğunda sayının artırılabileceğini de sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330