banner333

Son kez görüştüler

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını açıkladı. Gül, 30 Mart yerel seçimlerinden önce de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile beraber konu üzerinde görüştüklerini söyledi.

Son kez görüştüler

Veliefendi Hipodromu’nda yapılan Gazi Koşusu’nu izleyen Cumhurbaşkanı Gül, burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan ile bu akşam yapacağı görüşme öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili soruları net bir şekilde yanıtladı. Aday olmayacağını açıklayan Gül, “Ben aday olmayacağım. Bunu aslında 30 Mart mahalli seçimlerinden önce de konuşmuştuk, Tayyip Bey ile aramızda. Kendisine de söylemiştim. Dolayısıyla aday olmayacağım. 28 Ağustos’ta görev sürem bitiyor” dedi.
Bir gazetecinin başbakanlık için isminin geçtiğini hatırlatması üzerine Gül, “Onlar sonra kendi aramızda konuşacağımız şeyler” şeklinde yanıt verdi. Gül bir başka gazetecinin “Başbakan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı” ile ilgili sorusuna ise “Ben bu kadar söylemiş olayım. Onları artık önümüzde göreceğiz” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan ile yapacakları görüşmenin içeriğine ilişkin sorular üzerine Gül, “İstişare edeceğiz” şeklinde yanıtlarken, kendisine başbakanlık teklifi gelmesi durumunu ise “Sonra görüşeceğimiz konular” diyerek yanıtladı.
Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2014, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327