Son seçim anketinden çıkan köşk adayı

SONAR araştırma şirketinin Köşk seçimleri için yaptığı ankette AK Parti'nin adayı Başbakan Erdoğan seçimleri ilk turda kazanır, sonucu çıktı.

Son seçim anketinden çıkan köşk adayı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini konu alan anketler ardı ardına yayınlanmaya başlanırken CHP ile MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ile Başbakan Erdoğan'ın olası oy oranları için çarpıcı rakamlar ortaya çıkıyor.

Sonar araştırma şirketinin Köşk anketine göre ise Erdoğan seçimleri ilk turda kazanıyor.

SONAR BAŞKANI: ERDOĞAN İLK TURDA KAZANIR

Sonar'ın sahibi olan Hakan Bayrakçı, Aydınlık gazetesine yaptığı açıklamada 'Tayyip Erdoğan ilk turda seçimi kazanabilir. Kazanmasa bile yüzde 50'nin biraz altında kaçırır. Bu durumda ikinci turda Cumhurbaşkanı seçilmesi mukadderdir.' diyerek durumu özetledi.

İHSANOĞLU'NA DESTEK YÜZDE 35.3'TE KALDI

Partilerin ve adayların oy oranlarını saptamak amacıyla yapılan ankette 'Cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi partinin adayına oy vereceksiniz?' sorusuna yüzde 46'sı 'Tayyip Erdoğan' cevabı verirken, 'İhsanoğlu'na oy vereceğim' diyenler yüzde 35.3'te kaldı.

Katılanların yüzde 6.2 si BDP/HDP'nin adayına oy verdi. Kararsızlar orantısal olarak dağıtıldığında Erdoğan yüzde 52.6 İhsanoğlu 40.3 oy alıyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327