Sorgun’da Ekmek 80 Kuruşa Düştü

Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Aktaş, Sorgun’da ekmek fiyatlarının 80 kuruşa çekildiğini söyledi.Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aktaş, 23 Eylül 2014 tarihinde Yozgat Esnaf Odaları Birliğinin aldığı kararla...

Sorgun’da Ekmek 80 Kuruşa Düştü
Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Aktaş, Sorgun’da ekmek fiyatlarının 80 kuruşa çekildiğini söyledi.
Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aktaş, 23 Eylül 2014 tarihinde Yozgat Esnaf Odaları Birliğinin aldığı kararla ekmek fiyatları 90 kuruş olarak belirlendiğini belirterek, “ Bunun üzerine Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi ve Tüketici Hakem Heyeti yapılan bu zammı çok bulmuş ve 10 Ekim 2014 günü oluşturduğu komisyonda aldığı kararla ekmek fiyatlarını 80 kuruş olarak belirlenmiştir. Siyasi bir manevra olarak yapılan ve alınan bu kararın sonuçlarının olumlu olmasını ve başta esnafım olmak üzere tüm Yozgat’a ve Sorgun’a hayırlı olmasını temenni ediyorum. Alınan kararın tarafımıza 17 Ekim 2014 tarihinden itibaren tebliğ edilmesinin ardından Sorgun’da da ekmek fiyatları 80 kuruştan satışa sunulacaktır” dedi.
Ekmek maliyetinin yüksek olduğunu ve fırıncı esnafının zor durumda olduğunu ifade eden Aktaş, “Belediyeler vatandaşa hizmet ve daha ucuz ekmek sunmak için fırın açabilir. Çünkü belediyeler kar marjı gütmeyen hizmet kurumlarıdır. Belediye halk ekmek fırınları açılırsa isteyen vatandaş ucuz olan halk ekmekten, isteyen vatandaş da normal fırınlardan çıkan ekmeği alabilir” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327