Soroptimistler iftarda buluştu

Bursa'da 1957 yılında kurulan Soroptimist Kulübü, dayanışmayı artırma amacıyla iftarda buluştu. 12 Mayıs'ta yapılan Genel Kurul'da başkanlıa seçilen Avukat Elif Yazıcı, kadınlara sosyal hizmet yollarıyla yardımcı olmaya devam edeceklerini belirtti. Ayrıca gecede hizmetleri sebebiyle Deniz Gökçen'e plaket verildi.

Soroptimistler iftarda buluştu

Bursa Soroptimist Kulübü iftarda biraraya geldi. Yoğun katılımın gerçekleştiği gecede, dayanışma ön plana çıktı. 12 Mayıs'ta gerçekleşen Genel Kurul'da başkan seçilen Avukat Elif Yazıcı, kadınlara sosyal hizmet yollarıyla yardımcı olmaya devam edeceklerini belirtti. 1957 yılında kurulan kulübün 62. yılı olduğuna dikkat çeken Yazıcı; “Toplumda Soroptimist denince tanım karmaşası yaşanabiliyor. Kısaca açıklamak gerekirse Soroptimist Latince Sorar ve Optima kelimelerinin birleşimi. Sorore kız kardeş, optima da en iyi demek. Bunu da en iyiyi amaçlayan kız kardeşler olarak yorumlayabiliriz” ifadesini kullandı.

“BU YIL 15 ÖĞRENCİYE BURS VERİLDİ”

Bursa Soroptimist Kulübü olarak 30 asil ve 3 onursal üyeden oluştuklarını sözlerine ekleyen Avukat Elif Yazıcı; “Yerli, ulusal ve Uluslar arası düzeyde topluma hizmet götürmekte ve her kesimden kadınlarımıza kültürel, ekonomik kalkınalarına, eğitim-sosyal hizmet yollarıyla yardımcı olmaya çalışmaktayız. 2018 yılında Soroptimistler olarak 15 öğrenciye burs verdik. Ayrıca bilimsel toplantılar, paneller, seminerler, sergileri kermesler düzenlemekteyiz” açıklamasında bulundu. Yazıcı ayrıca gecede, hizmetlerinden dolayı Deniz Gökçen'e plaket taktim etti.

Gecede, hizmetlerinden dolayı Deniz Gökçen'e plaket taktim edildi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327