Stp Üyelerinden Başkan Asya’ya Ziyaret

Muş Sivil Toplum Platformu (STP) üyeleri Belediye Başkanı Feyat Asya’yı ziyaret ettiler.Muş’ta Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrencilerinin yaşamış olduğu ulaşım sıkıntısının giderilmesi için Başkan Feyat Asya’yı ziyaret...

Stp Üyelerinden Başkan Asya’ya Ziyaret
Muş Sivil Toplum Platformu (STP) üyeleri Belediye Başkanı Feyat Asya’yı ziyaret ettiler.
Muş’ta Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrencilerinin yaşamış olduğu ulaşım sıkıntısının giderilmesi için Başkan Feyat Asya’yı ziyaret eden platform üyeleri, sorunun çözümü için diğer paydaşlarla görüşeceklerini belirttiler. Platform üyelerinden Kasım Sığınç, önceki gün Belediye Meydanı’nda öğrencilerle yaşanan tatsız olaydan dolayı üzüntü duyduklarını ve Belediye Başkanı Feyat Asya’nın öğrencilere karşı oldukça samimi ve özverili bir tutum sergilediğini vurguladı. Ancak öğrencilerden bazılarının istenmeyen olaylar yaşanmasına sebep olduklarını belirten Sığınç, Muş’ta bir daha bu tür olayların yaşanmaması için ulaşım sıkıntısının çözülmesi gerektiğine vurgu yaptı.
Platform üyelerinden bazıları da öneri sunarak, bu önerilerin trafik komisyonunda görüşülmesi gerektiğini söylediler.
Belediye Başkanı Feyat Asya ise, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ulaşım sorununun en başta kendisinin sorunu olduğunu kaydetti. Asya, “Ben Belediye Başkanı olarak bu sorunun en başta benim sorunum olduğunun farkındayım. Yaşanan olaydan daha birkaç saat önce trafik komisyonunda bu sorunları görüştük ve çözüm için paydaşların gerekeni yapmasını istedik. Ancak o gün öğrenci arkadaşlarımız Belediye Meydanı’nda bir basın açıklaması yapıp, bizleri görmek istediler. Bende kendileri ile makamda görüşmek yerine içlerine kadar gidip sıkıntılarını dinledim. Bazı hukuki sorunlar olduğunu ve bu sorunların hemen çözülemeyeceğini ifade ettim. Buna rağmen bazı tatsız olaylar yaşandı. Ancak bilinmesini isterim ki benim akrabalarımdan hiç kimse öğrencilere müdahalede bulunmadı. Bu duruma en başta ben razı gelmem ve izin vermem. Orada bulunan personellerimizden bazıları duruma müdahale ettiler, ancak buna da engel olduk. Bu tür sıkıntıların yaşanmasını bizlerde istemiyoruz. İnşallah paydaşlarımızın da fedakarlık göstermesi ile öğrenci arkadaşlarımızın bu sıkıntılarını gidereceğiz” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327