Stratejik Plana Karşıyakalılar Yön Verecek

Karşıyakalıları da yerel yönetim sürecine dahil etmek isteyen Karşıyaka Belediyesi, 2015-2019 Stratejik Planı'nı kentin tüm kanaat önderleri ile birlikte hazırlayacak. Çarşamba günü yapılacak toplantıda projeler masaya yatırılacak. Sivil...

Stratejik Plana Karşıyakalılar Yön Verecek
Karşıyakalıları da yerel yönetim sürecine dahil etmek isteyen Karşıyaka Belediyesi, 2015-2019 Stratejik Planı'nı kentin tüm kanaat önderleri ile birlikte hazırlayacak. Çarşamba günü yapılacak toplantıda projeler masaya yatırılacak. Sivil toplum örgütleri, meslek odaları, muhtarlar ve dernek temsilcileri de önerilerini, taleplerini sıralayacak ve stratejik plana son şekli verilecek.
Karşıyaka Belediyesi, ilçenin ilk 5 yılı için hazırlanan 2015-2019 Stratejik Plan çalışmalarını tamamlama noktasına getirdi. Karşıyakalıları da yönetim sürecine dahil etmek isteyen belediye, ilçenin her kesiminden vatandaşları temsilen, tüm sivil toplum örgütleri, meslek odaları, muhtarlar ve dernek temsilcilerini de Stratejik Plan sürecine dahil etti. 13 Ağustos Çarşamba günü, Nikah Sarayı'nda gerçekleşecek toplantıda, projeler görücüye çıkartılacak ve yaklaşık 200 kişi katılacak.
ÖNERİLER YÖN VERECEK
Toplantıda, belediyenin 5 yıl boyunca yapacağı proje ve yatırımlar anlatılacak. Ardından söz katılımcılara bırakılacak. Öneri ve talepler alındıktan sonra Stratejik Plana son şekli verilecek. Bu uygulama sayesinde, Karşıyakalının görüşleri, yerel yönetim sürecinde daha çok yer almış olacak.
"BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ"
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Göreve seçilirken 'Bu kenti birlikte yöneteceğiz' sözünü verdik. Şimdi bu sözümüzü tutuyoruz. Eğitimden sağlığa, istihdamdan spora kadar pek çok alanda insan odaklı projeler üretiyoruz. Bu projeleri vatandaşlarımızın istek ve ihtiyaçlarına göre şekillendiriyoruz. Hem bu stratejik planımızda hem de gelecek 50 yıla ışık tutacağına inandığımız projelerimizde son sözü hep halka bırakacağız. Hayallerdeki Karşıyaka'yı birlikte yaratacağız" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327