“sular Yazlık Sineması” 21. Altın Koza Film Festivali Kapsamında Açıldı

Adana’da “Yazlık Sinema” nostaljisi, 21. Altın Koza Film Festivali etkinlikleri kapsamında “Züğürt Ağa” gösterimiyle başladı.Yeşilçam ve dünya sinemasının efsane filmlerini yıllar boyu Adanalılarla buluşturan Sular Sineması’nın...

“sular Yazlık Sineması” 21. Altın Koza Film Festivali Kapsamında Açıldı
Adana’da “Yazlık Sinema” nostaljisi, 21. Altın Koza Film Festivali etkinlikleri kapsamında “Züğürt Ağa” gösterimiyle başladı.
Yeşilçam ve dünya sinemasının efsane filmlerini yıllar boyu Adanalılarla buluşturan Sular Sineması’nın bir benzeri olarak geçtiğimiz yıl Mimar Sinan Kültür Parkı içerisine kurulan Adana Büyükşehir Belediyesi Sular Yazlık Sineması, 21. Altın Koza Film Festivali kapsamında kapılarını tekrar açtı. Şener Şen’in Züğürt Ağa filmiyle açılışı yapılan Sular Yazlık Sineması unutulmaya yüz tutmuş bir kültürü yeniden yaşatırken, nostaljik tahta iskemleleriyle konuklarını ağırlıyor. Yeşilçam’ın özlemini açık havada gideren vatandaşlar, yazlık sinema klasiği olarak gazoz içip, çekirdek çitleyerek unutulmaz geleneğin tadını çıkarıyor.
Adanalılar tarafından ilgiyle karşılanan Sular Yazlık Sineması, 21 Eylül’e kadar her akşam saat 20.00’de Yeşilçam’ın efsane filmlerini sinemaseverlerle ücretsiz buluşturacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327