Süleyman Soylu'dan çok sert apolet çıkışı!

İçişleri Bakanı Soylu,Muharrem İnce'nin İsmail Metin Temel'e yönelik ifadelerine ilişkin "Benim ona bir tavsiyem var, hafif şerefliysen o kahramanın apoletlerini söker, sana yakıştığı şekilde Demirtaş'ın omuzuna takarsın onları." dedi.

Süleyman Soylu'dan çok sert apolet çıkışı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'yi eleştirerek, "Çıkmış, Cumhurbaşkanımızın yemeğine Zeytin Dalı Operasyonu'nun kahramanı olan Metin Temel Paşa kalkmış alkışlamış diye Muharrem İnce efendi 'senin apoletlerini sökerim' diyor. Sen çivi dahi sökemezsin de öyle bir yeteneğin yok da senin. Benim ona bir tavsiyem var, hafif şerefliysen o kahramanın apoletlerini söker, sana yakıştığı şekilde Demirtaş'ın omuzuna takarsın onları." dedi.

Bakan Soylu, seçim çalışmaları kapsamında Fatih'te ziyaretlerde bulundu. Teravih namazını Fatih Camisi'nde kılan Soylu, ardından burada vatandaşlara hitap etti.

"Uyuşturucunun belini kıracağız ve bunu Türkiye'den de kazıyacağız"

Soylu, terörle mücadele edildiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Terörle mücadele ediyoruz. Bir taraftan PKK, bir taraftan DEAŞ, bir taraftan FETÖ, bir taraftan DHKP-C ve bilumum terör örgütleri var. Etrafımızdaki coğrafya ateş çemberi olsa da terör örgütleriyle mücadele ediyoruz. Bir taraftan uyuşturucuyla mücadele ediyoruz. Bilmenizi isterim, terörle nasıl başarılı bir şekilde mücadele ettiysek, uyuşturucuyla da aynı şekilde mücadele ediyoruz. Sadece Ocak ayından bugüne kadar hani ben bir söz söyledim de bazıları bana burun kıvırdılar ya, 'bir İçişleri Bakanı böyle bir şey mi söyler mi? Bundan sonra olacakların mes'ulü sensin' diye. Evet ben mes'uliyeti üzerime alıyorum. Ne olacak? Ocak ayından bugüne kadar tam 8 bin tane uyuşturucu satıcısını, o bize kabahat bulanlara inat bir şekilde kodese tıkıverdik, geçen sene de 21 bin kişiyi. İstanbul için söylüyorum, bütün arkadaşlarım bu konuda seferberler, bu uyuşturucunun belini kıracağız ve bunu İstanbul'dan da Türkiye'den de kazıyacağız. Kolumu tutan çok anne, baba oldu, evlatlarının karşı karşıya kaldığı durumla ilgili çaresizliğini çok anlatanlar oldu. 2016'da yakalanan toplam uyuşturucu miktarı 5 bin kilo, şimdi ilk 5 ayda yakalanan uyuşturucu miktarı 8 bin kilo."

"Apoletlerini söker, sana yakıştığı şekilde Demirtaş'ın omuzuna takarsın"

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'ye eleştirilerde bulunan Soylu, şunları kaydetti:

"Çıkmış, Cumhurbaşkanımızın yemeğine Zeytin Dalı Operasyonu'nun kahramanı olan Metin Temel Paşa kalkmış alkışlamış diye Muharrem İnce efendi 'senin apoletlerini sökerim' diyor. Sen çivi dahi sökemezsin de öyle bir yeteneğin yok da senin. Benim ona bir tavsiyem var, hafif şerefliysen o kahramanın apoletlerini söker, sana yakıştığı şekilde Demirtaş'ın omuzuna takarsın onları."

"Bugün Demirtaş'ı çıkarmak isterler, yarın da FETÖ'cüleri çıkarmak isterler"

Soylu daha sonra, Sultanahmet Meydanı'nda vatandaşlarla sahur programında bir araya geldi.

Bakan Soylu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin terörle başarılı bir şekilde mücadele ettiğini vurguladı.

Soylu, 24 Haziran'da herkesin sandığa gitmesi çağrısında bulunarak, şöyle konuştu:

"Eşinize, dostunuza, akrabanıza söyleyin, 24 Haziran'da sandığa gitsin. Bu kadar darbeler geçti, biz neyle yendik bunları? Oy ile sandık ile yendik. Gezi olaylarını neyle yendik? 17-25 Aralık darbesi, 2014 yılında Mart ayında bu ülkede seçim oldu. Bu millet, darbeyi de geziyi de sandığa gömüverdi. 15 Temmuz'da darbe oldu 2016'da, 2017'de Türkiye referanduma gitti, darbenin kapağını kapattı, milletin gücü budur. Şimdi Türkiye'nin geçmişte yaşadığı bütün sıkıntıların fermuarını kapatmak istiyorum. Yepyeni bir geleceğe hep birlikte adım atmak istiyorsak, hep beraber 24 Haziran'da gelecek nesillerimize bırakabileceğimiz en güzel hediyeyi, güçlü bir parlamentoyu, güçlü bir hükümeti ve güçlü bir Türkiye'yi hep beraber oluşturalım. Gençlerimiz rahat etsinler, yarınlara umutla baksınlar, artık bizi uluslararası sermaye sıkıştıramasın. Faiz baronlarına teslim olan bir Türkiye değil, ekonomik krize sürekli itilmeye çalışılan bir Türkiye değil, siyasal iradesiyle, siyasal istikrarıyla beraber yarına güçlü adımlar atan bir Türkiye'yi, nasıl çıplak ellerinizle F-16'ları durdurmuşsanız, nasıl çıplak ellerinizle tankları durdurmuşsanız, bu milletin namusunu, demokrasiyi kurtarmışsanız şimdi de o çıplak ellerinizle beraber Türkiye'yi 21. yüzyılın yıldız ülkesi haline getirmek sizin elinizdedir."

Soylu, Türkiye'nin 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri arasında kaosa sürüklenmek istendiğini ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı: 

"Allah bunlara fırsat vermesin. Bunlar bugün Selahattin Demirtaş'ı çıkarmak isterler, yarın da FETÖ'cüleri çıkarmak isterler. Zihinleri belli, anlayışları belli, bunlara verilecek en güzel cevap, sandıkta verilecek cevaptır. İşimizi yarım bırakmayalım, terörle mücadelemize devam edelim. Türkiye'nin işi çok, yapacağı çok işi var; hem kendi memleketimiz için hem de dünyaya söyleyecek çok şeyi var. Bizi 7 Haziran ve 1 Kasım arası makasa almak isteyenler, bizi iki darbe arası bir makasa almak isteyenlere ne olursunuz müsaade etmeyin."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327