SÜLEYMANPAŞA’DA CAM ATIĞI KUMBARA DAĞITIMI SÜRÜYOR

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa’da 80 adet 900 litrelik ve 20 adet bin 200 litrelik cam ambalaj atığı kumbaraların dağıtımına devam ediliyor. Süleymanpaşa Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan dağıtımda...

SÜLEYMANPAŞA’DA CAM ATIĞI KUMBARA DAĞITIMI SÜRÜYOR
Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa’da 80 adet 900 litrelik ve 20 adet bin 200 litrelik cam ambalaj atığı kumbaraların dağıtımına devam ediliyor. Süleymanpaşa Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan dağıtımda Banarlı ve Gündüzlü Mahallelerine de birer adet kumbara yerleştirildi.
80 ADET 900 LİTRELİK VE 20 ADET 1200 LİTRELİK KUMBARA DAĞITILACAK
Süleymanpaşa Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü, Cam Kırığı Hurda Nak. İnş. Gıda Turz. Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti ile yapılan anlaşma doğrultusunda cam ambalaj atıklarının yürürlükteki yasal düzenlemeleri uyarınca ilçe sınırları içerisine yerleştirilmek üzere hibe edilen 80 adet 900 litrelik ve 20 adet bin 200 litrelik cam ambalaj atığı kumbarasının dağıtımını sürdürüyor.
Ekipler tarafından Süleymanpaşa ilçe merkezindeki dağıtımların ardından Banarlı ve Gündüzlü Mahallelerine de birer adet kumbara yerleştirildi. Süleymanpaşa Belediyesi Çevre Koruma ekipleri tarafından yerleştirilen kumbaralar ile cam şişe ve kavanozların tekrar ekonomiye kazandırılacağı belirtildi.
Konu ile ilgili konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, cam şişe kumbaralarının çevre duyarlılığı ve geri dönüşüm açısından büyük bir işlev gördüğünü söyleyerek, "Cam kumbara uygulamasındaki amacımız çevre temizliğine önem vermenin yanı sıra cam şişe ve kavanozların belirli noktalarda toplanarak tekrar kazandırmak. Halkımızın kullanmadıkları cam şişeleri, kavanozları ve cam eşyaları çöp kutularına değil de bu kumbaralara atmalarını rica ediyorum. Ülke ekonomisine katkı için camlar kumbaraya" diye konuştu.
Öte yandan dolan kumbaraların da boşaltım işlemleri devam ediyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327