Suriyeli sığınmacıdan tecavüz iddiası

Hatay'ın İskenderun ilçesinde 8 yaşındaki bir çocuğa 14 yaşındaki Suriyeli sığınmacı bir çocuğun tecavüz ettiği iddiaları üzerine valilikten açıklama geldi.

Suriyeli sığınmacıdan tecavüz iddiası

155 Polis İmdat hattını arayan bir kadının, çocuğunun cinsel istismara uğradığı iddiasıyla şikayette bulunulduğu belirtildi.

İddialar üzerine olayın faili olduğu öne sürülen 14 yaşındaki Suriyeli B.S'nin gözaltına altına alındığı kaydedilirken, 2006 doğumlu A.C. isimli çocuğun, yapılan tıbbı muayenenin ardından herhangi bir cinsel davranışa maruz kalmadığının anlaşıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi: 'Gözlem altına alınan B.S. isimli çocuk adli makamlara sevk edilmiş olup, konu ile ilgili adli süreç devam etmektedir. Bu vesile ile vatandaşlarımızı, ilimizde insani gerekçelerle geçici olarak bulunan Suriyelilere karşı kışkırtmak isteyen kişi ve grupların varlığı gözlenmiştir. Olayla ilgili olarak yetkili resmi makamlar tarafından yapılması gereken tüm işlemler, hukuk devletinin gerektirdiği kurallar çerçevesinde yürütülmekte olup, vatandaşlarımızın sağduyulu hareket etmeleri tavsiyeye değer bulunmuştur.'

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2014, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327