Suriyeliler, Mayınlara Aldırış Etmeden Türkiye’ye Geliyor

IŞİD’ın kontrolünün bulunduğu bölgelere yakın köylerdeki Suriyeliler, ülkelerinden kaçarak Kilis üzerinden Türkiye’ye geliyor.Kilis’in Yavuzlu köyü ile Elbeyli ilçesinin bulunduğu bölgenin Suriye tarafının, Irak Şam İslam Devleti...

Suriyeliler, Mayınlara Aldırış Etmeden Türkiye’ye Geliyor
IŞİD’ın kontrolünün bulunduğu bölgelere yakın köylerdeki Suriyeliler, ülkelerinden kaçarak Kilis üzerinden Türkiye’ye geliyor.
Kilis’in Yavuzlu köyü ile Elbeyli ilçesinin bulunduğu bölgenin Suriye tarafının, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) kontrolünde bulunması nedeniyle ABD önderliğindeki koalisyonun Suriye’de IŞİD mevzilerini vuracağını açıklamasından sonra IŞİD’in kontrolünün bulunduğu köylere komşu olan Suriyeliler, akın akın Türkiye’ye geliyor. Yanlarında aldıkları eşyalarla birlikte kilometrelerce yürüyerek Kilis’in Elbeyli ilçesi Suriye sınır hattına geliyor. Günün ilk ışıkları ile birlikte Suriyeliler, binlerce cana mal olan Türkiye-Suriye sınırında ölüm kusan mayınlara aldırış etmeyerek kendilerini güvende hissettikleri Türkiye’ye geliyor. Koşar adım gelen Suriyeliler, kendilerini bekleyen yakınlarının araçları ile yolcu taşıyan araçlara binerek Elbeyli ilçesinden ayrılıyor. Kilometrelerce yürüyen Suriyelilerin bitkin ve yorgun oldukları, yanlarında getirdikleri eşyaları taşımakta zorluk çektikleri gözlendi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327